» Poradna » Ostatní

Satelitní přijímač Topfield TF7700HSCI

Na tomto přjímači se mi přestaly ladit veškeré naše i slovenské programy. Jdou naladit a spustit pouze programy německé. Dekodér Irdeto, karta Skylink. Jiný satelitní přijímač chodil při zkoušce bez závad. Napájecí zdroj byl proměřen, je v pořádku, karta chodila v jiném přijimači také bez závad. Přichází tedy v úvahu pouze dekodér. Proto prosím, zda se někdo setkal s vadným dekodérem Irdeto v takovémto přijímači, ať se mi ozve. Děkuji Václav.

Odpovědi na otázku

Pokud vidite jen DE programy, tak v prijimaci nebuxe spravne nastavene Diseq C. Kouknete na nastaveni satelitu, zda mate Astru 19,2 E (DE) i 23,5E (CZ Skylink)

Buď je DISEqC špatně nastavený, nebo díky nějaké technické závadě přijímače nejsou DISEqC digitální příkazy na přepínání LNB odesílány.

Když ručně nastavím ASTRU 1 a nebo ASTRU 3, tak se pokaždé instalují na každéASTŘE jiné programy, ale jak podotýkám pouze německé, které se zobrazují bezchybně.

Máš vůbec 2 LNB (nebo monoblok se 2 LNB)? Zkusil bych na DiseqC 1 nastavit Astru 3 a spustit ruční (NE automatické) ladění. Najdi v seznamu transponder 12344 H, zkontroluj údaje transponderu (symbol rate 29900, normu DVB-S2 8PSK, FEC 2/3, Pilot OFF). Pokud vše souhlasí pusť ladění tohoto transponderu, v seznamu programů by se mohly objevit programy ČT. Pokud ano, přepni na ČT24 (není kódován), po chvíli bys měl sledovat program. Pokud ne, zopakuj totéž s nastavením DiseqC 2, Astra 3. Pokud máš správně nastavenou anténu, tak jeden ze dvou postupů musí fungovat. Toho Topfielda už asi 5 let nemám, tak se některé volby mohou jmenovat trošku jinak, budeš muset hledat.

Kdyz mu s jinym prijimacem jede Skylink, ale gady jen DE programy, bude mit 2 LNB. Na Astre 23,5E neni tolik FTA programu a nemecke snad zadne...

Konvertor mám monoblok se 2 LNB, ručně jsem naladil naše programy podle tvého doporučení, vše jsem pro jistotu dvakrát odzkoušel, ale žádný náš program se mi nenaladil. Ještě předtím jsem zkoušel jiný sat. přijímač s vestavěným dekodérem Irdeto na tomto anténím svodu a ten chodil a ladil bezchybně. Kartu Skylink jsem použil z tohoto nechodícího sat.přijímače.

Pokud se ti nenaladil žádný program, a na jiném přijímači ano, tak se domnívám, že máš špatné parametry u toho transponderu. TF 7700 je starší typ přijímače a pokud si neprovedl editaci těch údajů, tak tam máš asi jiné nastavení (symbol rate, FEC, normu atd.). Pozor rovněž na toho "pilota" - já už sice tento typ dlouho nemám, ale pokud si pamatuju, tak se tam pilot ON/OFF muselo nastavovat ručně. Z tvého popisu to budí dojem, že se ti ladí pouze Astra 1, takže bys mohl mít ještě nesprávně nastavený typ LNB nebo DiseqC, ale to už vzhledem k nedostatku informací "vařím z vody".

Jo a ještě poznámka, pokud se ti ty programy nenaladí, tak je úplně jedno, jestli máš nebo nemáš správný CI modul a kartu. Ty programy musí jít naladit i bez dekodéru, jen by ti to pak psalo, že jsou zakódovány (nepovolené apod). A dívat by ses mohl jen na FTA (nekódováné) jako např. ČT24. Takže v Irdeto teď problém nehledej.

Ano, německé i jiné cizí stanice, které jsou volné se mi naladí bez dekodéru, pouze naše a slovenské ne. Na přjímači jsem zkoušel všechno možné nastavení ladění copřjímač umožňuje, ale bezvýsledně.

A proto si stále myslím, že ladíš pořád jen Astru 1. Pro Astru 3 máš někde něco špatně nastavené, ale bohužel z tvého popisu nezjistím co.

Ne, při ladění mám nastavenou ASTRU 3 a všechna nastavení co přijímač dovoluje, jsem zkoušel jak na ASTŘE 1, tak i na ASTŘE 3, že bych něco špatně nastavil, nepřipadá v úvahu, protože jsem do elektroniky trochu dělal.

Já ti nechci brát znalosti, samozřejmě nemůžu tušit jak na tom seš.Tak ještě jeden nápad - protože si myslím, že ti to pořád ladí jen tu Astru 1, tak si zkontroluj, jaký na ní máš DisecQ a na Astru 3 musíš dát samozřejmě jiný. Takže pokud máš na Astru 1 např. DiseqC 1, tak Astra 3 musi mit DiseqC 2 (nebo naopak jestli máš Astru 1 na DiseqC 2, musíš mít na A3 zase 1). Pokud máš na obou stejnou hodnotu, tak to nenaladíš.

Ano, německé i jiné cizí stanice, které jsou volné se mi naladí i bez dekodéru. Pouze naše a slovenské ne.

Ako sa dá zistiť či má človek 2 LNB?

Podivat se na parabolu?

To mi je jasné, ale 2 LNB = 2 zariadenia?

Ne, dve LNB = Prijem ze dvou druzic. Napriklad Astra 19,2E a 23,5E. Pro ne existune i monoblok, ktery ma v sobe desiqc prepinac uvnitr.

Zatiaľ som nastavoval vždy oba satelity. Keďže mám single LNB, nastaviť len 1 satelit?

Ano, je lepsi si nastavit jen jeden.

Pravdepodobne bol STB nastavený na diseqc nastavený od začiatku keď to sprevádzkovala firma, tak som to nastavil o5 po resete zariadenia. Skúsil som diseqc vypnúť a ono to funguje.

Nejdou naladit nebo nejdou spustit? To je rozdíl. Pokud nejdou naladit, nesouvisí to s dekódováním. Jinak ten přijímač NEMÁ Irdeto dekodér, takže předpokládám, že tam máš nějaký CAM modul (to si neuvedl).

Mám tam modul na kterém je nálepka Irdeto CI+

https://www.skylink.cz/prijimace-a-moduly-s-cert... https://www.skylink.cz/centrum-podporyByl jsem na tom kdysi podobně.Při přechodu na irdeto jsem zakoupil modul doporučený skylinkem a po půl roce vypadly hd kanály tak jsem žádal podporu o vysvětlení.Po týdnu dohadování mě bylo sděleno,že pokud se chci koukat tak ať si znovu koupím vše nové.Moje reakce byla jednoduchá-odstřihnutí sat,pořízení IPTV a v současné době mám třetinové výdaje a vše funguje bez problémů v kombinaci s pozemním.Tohle se teď bude dít ve velkém,protože se vypíná staré kodování co bylo před irdetem a pomalu se bude zavádět nové a to Nagra MA+staré a to- Irdeto PI-sys a Viaccess Orca.Zatím je ticho po pěšině,ale taktéž v brzké době nastoupí dvb-s2+ který zvládá HEVC.Jen se zatím ještě divím zákazníkům,že jim to ještě platí i,když po letošním zrušení servisního poplatku jich asi taky pár ubude.

Máš správně nastavený Kmitočet LNB tedy 9750/10600? DisSeqC přepínač?Ladíš 23.5?Antenou ti vítr nepohnul protože jiný sat.přijímač funguje...Pokud by nešel dekoder kanály naladíš ale nepůjdou rozkodovat.