» Poradna » Programy

Satelitní příjem pro celou domáctnost

Dobrý den,
zaslechl jsem něco o zajímavém provedení satelitního příjmu. Prý se to využívá hlavně v panelácích.
Koupí se přijímač do kterého se koupí 1 karta na ní se předplatí všechny kanály. Ten poté přijímá všechny kanály a přes koaxial protokolem dvb-t jej posílá do zasíťovaného paneláku kde si jej normálně naladíte pomocí dvb-t na vaši TV. (Nebo normálně analogově)
Existuje něco takového?
Pokud ano jak se to nazývá. Nikde to nemohu nalézt.
Děkuji moc
Bob

Odpovědi na otázku

ne,musi mit kazdy svuj sat prijimac.neplet si to s pozemnim digitalnim vysilanim,tam to lze

i kdyby to šlo, tak bys na všech TV musel sledovat stejný kanál současně...

Pokud chcete něco podobného najít, tak to musíte hledat jako STA rozvody ("společná televizní anténa"). Tady máte malou ukázku: http://www.omko.cz/ikusi-mti-900-kit-x4-120dbv/...

Nazývá se to porušení smlouvy o příjmu digitálního satelitního vysílání.

Dobrá blbost

-digitální satelit je DVB-S , pozemní digitál je DVB-T.
Vzájemně nejsou kompatibilní
-DVB-T v naprosté většině případů nepodporuje opravdové HD. Neplést s upscalingem a MPEG-2 mazanicema. Takže HD ze satelitu by to nepřekouslo.
-sdílet přístupovou kartu mezi x domácnostmi je proti smlouvě.

Existují profi zařízení pro malé a větší kabelovky. Které opravdu řeší příjem pro x domácností ale z ceny by se většina lidí pos...

Vás bude zajímat STA stanice jako řešení pro bytové domy. Cena bude samo vyšší. Ale zase levnější než kabelovkové studio kde by jste online překláběl z DVB-S do DVB-T nebo analogu

Upřesním to abychom jsme se mohli bavit přímo konkrétně!

Jsme domáctnost máme 5x TV, a chtěl bych udělat satelit který budu přijímat DVB-S a nějaký dekodér co by mi přeemuloval cca 20 stanic do DVB-T nebo analogu.
Mohli byste mi někdo poradit co bych měl koupit? Nechce se mi totiž platit 3x1500Kč/měsíc abych mohl na všech televizích sledovat co chci. A též mi hodně vadí 2 ovladače, protože všechny TV nemají DVB-S příjem.
Díky moc

Tak znova zařízení, které přímá satelit a realtime konvertuje na dvb-t nebo analog je pro kabelovky a né domácí příjem. Pořicovací cena je v řádu staticíců a počítá se s uchycení do tvz racku ( průmyslová skříň).

Například stanice Triax zpracovává DVB-T a převádí jej na analogový signál, který je dále distribuován přes modulátor do standardního TV pásma . Pořizovací cena jen 75 000,-

Tomu že potřebujete x setotopboxů se nevyhnete

pokud by to bylo za těch 75000Kč, tak to má za 1,5 roku splacený na tom, co ušetří proti placení za jednotlivý přijímač. To není zas tak špatná investice

A proč zrovna do dvb-t?Každá sranda něco stojí.Co se poptat někoho,kdo sat montuje?
http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/... ...

http://www.ebay.co.uk/itm/SmartWi-Wireless-Card... ...

Je třeba kompability s daným zařízením.

Protože nechce mít víc settop boxů a ovladačů. Stejně analogem HD neprocpe

Řekl bych že tazatel měl namysli sdílení karet ... http://kois.blog.digizone.cz/2010/04/26/sdileni-sateli... ...

No jo jenže píše ....A též mi hodně vadí 2 ovladače, protože všechny TV nemají DVB-S příjem....

Takže ikdyž si pořídí hardware na sdílení karet stejně musí pořešit to že ta televize bude muset umět DVB-S zpracovat. Tedy novou televizi nebo settopbox

Já myslím že tak jak si to představuje on to fungovat nebude ( respektive zajímalo co a kde o tom slyšel ) jediné co mě napadá, je tahle alternativa.

A tak jako ono to existuje, ale cena je naprosto jinde. Jak sem psal není to určené pro domácnosti ale kabelovky a domy\hotely od několik desitek pokojů. Pořizovací ceny jsou od tisíců po statisíce podle toho co a kolik toho bude chtít. A upřímně DVB-S2 s HD příjmem a převodníkem do TV analog pásma ještě neviděl.

Nakonec by moh narazit že ta karta nebude s tím přímačem kompatibilní protože kabelovky a hotely u satelitních operátorů odebírají jiný produkt.

Jo, jasné, to byla jen taková myšlenka, já se o tyhle "televizní harakiri" moc nezajímám

jdi na parabola.cz tady odpoved kterou cekas nedockas.
a kup si karty proste si vyber dve nejdulezitejsi pokoje kde chces mit rozsirene balicky programu a do dalsich kup celorocni ci neomezene karty jen se zakl, balickem programu cz+sk.
vyjde to levnejic nez digitalne vsechh 20prg. streamovat do zbytku domu.
jinak nejsem zadnej odbornik pres sat, ale nekde jsem uz zaslechl pojem card sharing neboli sdileni karet ale jak bylo psane nevim jestli je to legalni.

sdílení karet ale furt neřeší to že tazatel požaduje zázračnou levnou krabičku která překlápí dvb-S na dvb-t nebo analog.

Přesně tak. Jde o to že si rád zaplatim všechny kanály, ale vadí mi že je musím platiti 3x protože ke každé kartě jde jen jedna sesterská cca za 100kč měsíčně se stejným předplatným.
Dále mi vadí to, že nefunguje "domácí rozvod TV. Bud musím vyhodit 4 TV a koupit nové s DVB-S přijímačem nebo musím u každé mít ještě nějakej "blbej" dekodér a další ovladač. O kvalitě přenosu do TV ani nemluvím.

Jeden návrh jsem ti už dal.A když se budeš nudit tak do strejdy gůgla naťukej slučovače a rozbočovače sat a programovatelný tv ovladač.Normální jedinec vybere jednu platformu,kterou chce používat a tu podle potřeby rozvíjí.