» Poradna » Programy

Satelitní příjem ČT

Zdravím ...Mám starší televizi s tunerem DVB-T (LG 50PB560V) V televizi je orignál zabudován i satelitní přijímač a slot pro kartu . Je možné přijímat TV programy ČT přes satelit po zakoupení příslušné karty (které??) , místo zakoupení SET TOP boxu DVB-T2 ?Děkuji za odpověď . Láďa

Odpovědi na otázku

Odkaz na stránky LG: https://www.lg.com/cz/televizory/lg-50PB560V.Uvádějí DvB-T2 i DVB-S2, Bude to chtít zavolat na linku podpory: oddělení Podpory LG - Pracovní dny: 8:00 - 18:00 - T: 810 555 810.Myslím, že se dozvíš více a hlavně přesněji.

můžeš vybrat třeba Skylink..https://www.skylink.cz/eshop/objednavka-shrnuti-webkomplet s CA modulem... + i pro příjem CS kanálů se musí platit minimální paušál 89,- měsíčně. (tak je to u všech providerů)

Nebo si nech skilynovou kartu zmigrovat na čt a potom nemusíš těm vydřiduchům platit serpo. Máš to v ceně koncesionářského poplatku.

Jak píše jiný diskutující níže, dle webu LG má umět DVB-T2 i DVB-S2. Ale u DVB-T2 se obávám, že TV nebude umět u nás používanou normu H.265 (HEVC), ale jen H.264 (AVC). U DVB-S2 by příjem měl být možný za předpokladu investice minimálně do CA modulu a dekódovací karty, následně její aktivace, více zde : https://tvp.ceskatelevize.cz/StaticPages/DK.aspxDále bude potřeba (není zmíněno, jestli už není k dispozici) pořídit si parabolickou anténu s konvertorem a nechat nastavit, je nutný ničím nestíněný výhled na jih pod úhlem cca 35 stupňů +- k nebi od horizontu. Pro sat příjem je to tedy investice finančně větší než pořízení settopboxu pro příjem v DVB-T2. U sat. příjmu je výhodou jedno dálkové ovládání od TV, větší nabídka programů, nevýhodou je možnost příjmu jen na daném zařízení, na jiné TV by se řešil stejný problém, jak přijímat signál. U pozemního příjmu DVB-T2 je výhodou nasadit k alternativně dalším TV settopboxy za pár "šupů" , nevýhodou pak druhé dálk. ovládání pro přepínání programů DVB-T2.

Dle webu DVB-T2 nemá. Ale má DVB-S2.

Asi mám jiný web LG, z odkazu výše po rozkliknutí "Druhy příjmu signálu" vidím -- Pozemní - terestriální (DVB-T)DVB-T2 Ale to je jedno, na 99,5% to bude jen H.264ka.