» Poradna » Mobily

Satelit - příjem signálu

Prosím o radu. Máme satelitní přijímač Strong 6500. V období, kdy jsou mrazy, nelze přijímat TV signál cca do 11 hodin dopoledne. Nyní se tento problém objevuje i při deštivém počasí - příjem signálu je možný až k večeru. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Děkuješ za odpověď na co? Nevidím otázku.

Vyměň kabel mezi anténou a přijímačem za nový - máš tam zřejmě starý, navlhlý.Řádně nasměruj parabolu.

Dobrý den, zasílám informaci, co bylo příčinou poruchy. Děkuji za nápad s vlhkostí. Kabelem to nebylo. Byla mezera v krytu LNB. Vždy po vysušení LNB fénem začala televize fungovat. Výměna LNB vyšla na 160 Kč a televize, resp. satelit zase funguje bezproblémově.

No vidíte jak jste šikovný, jen víc takto přemýšlivých lidí na této poradně a mnohem méně blbců co napíšou "máte navlhlý kabel"

Zavolej na to technika s merakem.

Přijímač bývá až ten poslední problém. Jdi po nejběžnějších příčinách:1. Jen pro jistotu, nevyrostla parabole ve směru na satelit nějaká větev stromu?2. Přesné nasměrování paraboly (mohla se pohnout, třeba ve větru)3. Koaxiální kabel stárne a horší se mu parametry (pokud ho tam máš několik let, může být zralý na výměnu, zvláště část vystavená slunci)4. Zatečený konektor u paraboly