Sata ride

čauko chalani chcem sa vas spítať ci nahodov mi neviete poradiť mam taky to problem asi pred pol rokom som dal 2 disky do sata ride a dnes rano som zapol com a vsetky udaje z disku fuč,a pita sa instal win uplne ako keby ze ho dakdo vymazal neviee ci sa daju subory z disku zachranit alebo je to kaput a o vsetko som prisiel?dakujem maxo

Odpovědi na otázku

skontroluj si ci sa ti nezmenil raid v biose ci sa nevypol.... stava sa obcas ze to zblbne ....

Slovo RAID sa nepise Amerikansky, "ride" lebo je to skratka .(RAID alebo redundant array of independent disks)Chcelo by to informacie o HW radici, alebo o zakladnej doske ked je radic integrovany.O aky RAID sa jedna? " 0 " (Stripe), alebo " 1 " (Mirror) ?Aky OS (operacny system) pouzivas?A preboha "spítať" s Ypsilonom.

ok tak ze raid mode spanning,striping width:2 block128k ano v biose je to ok ono ako keby ze mi naformatuje disky uplne ako od novoti potrebujem udaje z winu c: dokumenty dakujem za rady

Spadnul RAID0? Pámbu s daty, neb jsou v pekle. Ámen.Příště zvol RAID1. A stejně ještě zálohuj.

tak ze uz nic ziaden subor nezachranim?dik za info

ale daju sa zachranit, pozri na nete je na to soft, davnejsie som to robil pre obnovu dat ale ani za oneho si nespomienm na soft nasiel som ho na nete... trvalo to pri 2x1TB disku okolo 60 hodin obnovilo asi 80 percent dat ale boli v jednom adresari takze bolo nutne sa prehrabovat tisickami suborov

fu jasne a to je daky botovaci program?idem pohladat dik

Použij R-Studio.

oky diky za radu ozvem sa ak nieco pekny den prajem a dik za radu .a este ale mne pc nenastartuje ani do win a ani nudzovi rezim nic skrkol disky su ako keby ze ich mam na novo davane raide v daka

Budeš asi muset obsahy obou disků překopírovt na nový disk - tak ať je dost velký.A pak s použitím třeba RAID Reconstructor nebo R-Studia pokračovat.

bud tento sposob alebo tam pridat este jeden disk a nan hodit win a bootovat z neho