» Poradna » Programy

SATA ovladac na HDD - WDC WD1200BEVS

Ahoj, shanim SATA ovladac na HDD WDC WD1200BEVS 120GB..do notasu...at delam co delam nedari se mi. Chtel bych vas timto vsechny pozadat o pomoc...:)..predem dekuji

Odpovědi na otázku

...at delam co delam nedari se mi... A ani nebude. Ovladace na harddisky neexistuju.
Podla vsetkeho potrebujes ovladac na SATA radic integrovany v chipsete zakladnej dosky. Ovladac vsak nezavisi od typu harddisku, ale od radica SATA o ktorom vsak nevieme nic a tak bohuzial neporadim.
Treba vediet presny typ notebooku a hladat nie v poradni ale na strankach vyrobcu.

sata ovládač sa hladá podla použitého čipsetu zákl.dosky alebo čipsetu sata/raid radiča,nie podla typu hdd a ovládač je potrebný iba v prípade,že disk/disky sú zapojené na aktivovaný AHCI/RAID režim

Jako chipset jsem nasel jedine toto..nejsem si ale jisty..ponevac stejne oznaceni ma i integrovana grafika..ale PC Wizard mi vyhodil toto.

Chipset : Intel i910GML/i915GMS

1. moznost v biose prepnut disk do IDE modu
2. moznost integrovat drivery cez NLITE do instalacky windowsu

Hladaj tak ako radi YANO : podla typu notebooku na strankach vyrobcu.