» Poradna » Programy

Sata is found running at ide mode

Mam novou zakladovou desku Gigabyte, na zacatku pri spousteni PC se mi vzdy objevila hlaska "Sata is found running at ide mode : Y or N". Dal jsem "Y" a nyny mi nebehnou windowsy na Sata disku, respektive jako kdyby pocitac vubec nenalezl zadne sata disky, ktere mam.
Jenze ta hlaska uz se znovu neobjevuje. Jak se k ni tedy dostanu abych mohl zmenit volbu na N?
Pro priste - co ta volba teda znamena? V navodu pisi "Press Y to enable AHCI mode".

dekuji moc za radu

Odpovědi na otázku

Po zapnutí klikej na Del, tím se dostaneš do BIOSu. Tuším v Advanced Settings je přepnutí SATA mezi AHCI a IDE.

DIKY. SUPER. UZ TO JDE. :)

V biosu uz jsem totiz byl predtim ,ale nikde jsem tu nabidku nenasel.
ona, totiz nebyla pod Advanced settings, ale v nabidce pod tim, v "Integrated Peripherals".

Je to pekne zakerny, to se prece musi stat polovicce lidi, co si koupi novy procesor a desku a ovladace si instaluji sami, jako ja, a pak se objevi tahle hlaska. a kdyz nevi jestli maji dat IDE nebo AHCI mode...

"Je to pekne zakerny" ne, neni.
Je to tym, ze ked sa Ti posere automaticka pracka (hodne menej zlozita ako PC), tak sa vola opravar.
Ale na PC je viac odbornikov, ako obcanov v state.

Ja si davam auto do servisu a nemam mindraky.

"Je to pekne zakerny" ne, neni.
Je to tym, ze ked sa Ti po_sere automaticka pracka (hodne menej zlozita ako PC), tak sa vola opravar.
Ale na PC je viac odbornikov, ako obcanov v state.

Ja si davam auto do servisu a nemam mindraky.

A kde jinde by to mělo být, když se to týká integrovaného řadiče ?

Dolezite je v akom mode bol OS instalovany. Ked bol v mode IDE, tak uz to nemen.
Vlez do BIOSu (pri starte stlac klavesu "DEL") a podla navodu zmen rozhranie na IDE.

DIK. VYRESENO. ZPROVOZNENO.

Na tom není nic zákeřného, je to jen neznalost toho, co je mezi židlí a klávesnicí.