Sata II to sata III prevodnik

ahojte.mam jednu mozno blbu otazku. Mam MB asus p6t ktora je stavana len na sata II.Kupil som si ssd ktory je sata III, ale samozrejme ide len na sata II, ktore podporuje doska. Existuje nieco jako prevodnik sata III /karta do pci slotu ??/,aby som vyuzil celu rychlost ssd, bez toho aby som musel menit zakladnu dosku. Pripadne odporucte kde kupit, ak take nieco je. dakujem.

Odpovědi na otázku

tož ja neviem čo toľko mínusiek... v tom odkaze je plno sata radičov do pci/e slotu.. že tam alza zaradila aj krabičky neovplyvním...

Radič so SATA III do PC so SATA II je zbytočnosť

"...mam jednu mozno blbu otazku..." ANO! Zastrčit disk a hlavně se nepokoušet myslet!

Tyhle superchytráky miluji. Kdyby mysleli, tak by krávoviny nepsali.

Tobě nepomůže převodník, ale nový řadič (i když možná ani to ne, vzhledem k dotazu).https://www.alza.cz/silverstone-ecs03-d405852...

No jelikož to máš pro SSD (jak jsem si teď všimnul), tak zkus popřemýšlet spíše o tomtohttps://www.alza.cz/dell-pexsat32-2-port-pci-... Jde o cenově dostupné a přitom kvalitní řešení.Doufám, že máš na desce alespoň PCIe ve verzi 2.0

Musel bys mít vyloženě řadič do pcie (+/- 500,-). Je otázkou, jestli to pro tebe má smysl a poznáš to... To máš třetinu ceny nové desky, skoro... :)

To nechcete.Můžete si koupit řadič do PCI-e (ve vašem případě alespoň x2) se SATA 6Gb/s.Raději ušetřené peníze dejte do kasičky na příští kus HW. SATA 6Gb/s řadič nijak nevyužijete, jenom je to další věc, která může přivést problémy.U SSD vás zajímají hlavně latence, to je to pocitové zrychlení. Jakmile máte jednou SSD, s rychlejším už takový rozdíl nepoznáte. Se SATA 6Gb/s ten rozdíl bude ještě menší.

Co ty lidi nenapadne Tím bys vůbec plnou rychlost SSD nevyužil, protože tam stále bude úzké hrdlo SATA II. "Druhá strana" takového převodníku může zvládat třeba 900000Gb/s, stále by to běželo na rychlosti SATA II. Malé přirovnání - mám auto, které zvládá max. 150km/h. Existuje na jeho motor nějaká redukce, která zvýší rychlost na 350km/h?

"Malé přirovnání - mám auto, které zvládá max. 150km/h. Existuje na jeho motor nějaká redukce, která zvýší rychlost na 350km/h? "To není dobré přirovnání ...

Proc popisujes neco co neexistuje, s navic blbym prirovnanim, kdyz si moh jsko kazdy napsat ze rozsirujici karta do pcie.

Tohle ti nevyslo, naprosto mimo.

Chyěl jsem mu jen osvětlit, že nic takového existovat nemůže, nemělo by to smysl. Asi jsem zvolil špatný popis.

Ale že by to bylo naprosto mimo, to si nemyslím.

Lepší přirovnání by bylo (v případě auta) "nasazení nových disků" při stejném motoru kvůli pneumatikám s vyšší maximální provozní rychlosti..

a co prostě sehnat převaděč spojitosti, ten mu z toho udělá 12TB/s Satu

Cože to!? Asi žijeme každý v jiné realitě.

Převaděč spojitosti je předmět vyhlížející jako rubikova kostka. Po složení se promění v kovovou blikající kouli, schopnou během chvilky zbourat vesmír. (Hele vo..e, kde mám káru.)

Za istých okolnosti platí:SATA II - 300 MB/sPCIe x1 2.0 radič 500 MB/sAle kedy sa počas práce s HDD dostane nad 300 MB/s? Ako už minule pri pod. nezmysle niekto písal, muselo by ísť o kopirovanie z SSD na iné SSD (alebo do RAM). Takže ak už, tak asi neexistujúci radič do PCIe x4, ale to potom rovno SSD do PCIe.Takže je to tak či tak zbytočnosť.

300 MB/s je teoretických. Real je 150-250 MB. Pri tejto hodnote dosť brzdia SSD s 450-500 MB/s

Čas, kedy dochádza k využitiu tejto rýchlosti je malý. Väčšinou sa čítajú malé súbory, nie senkvečné čítanie.

Proč by neexistovali.https://www.alza.cz/adaptec-6805e-bulk-d45786... Problém je v tom, že si běžnej provozovatel domácího PC nekoupí řadič, kterej dosahuje ceny dvou luxusních desek ...Hádat se o to, kolik je propustnost sběrnice v situaci, kdy je na většině těchto levných "řadičů" nalepenej čip od Asmedia je zbytečné, protože pak i ta ICH10 (Sata2) je rychlejší než tento Sata3 řadič (jak už tu někde poznamenal Honza).U klasického HDD je to jedno u SSD už ne.Pokud by jsi chtěl použít tento levný segment řadičů, pak ti nezbývá než tentohttps://www.alza.cz/dell-pexsat32-2-port-pci-... Protože ten jediný dokáže těch 500MB/s využít.

Ježkovy. S tým som sa nestretol. Ale mne šlo o SATA III radič do staršieho PCIe (v1.1 a 2.0). Kto má len SATA I, ale voľný slot PCIe x4 v 1.1, t.j. priepustosť 250 MB/s na 1 linke, tak SATA III radič do PCIe x1 by mu nepomohol, ale radič do PCIe x4 už ano (limit 1 GB/s). Ale počet ľudí, ktorí by toto chceli je podľa mňa mizivý. Kto má SATA I, PC vymení a kto chce PCIe x4 radič, tak z iných dôvodov ako je navýšenie rýchlosti zo SATA I/II na SATA III. Ale toto je len názor. Realne nikto normálny SATA III radič do starších dosiek nekupuje len aby mal SATA III, plus čo písal HH. Ja osobne by som privítal, aby aj PCIe SSD boli do x16 slotov, lebo kto má Sandy bridge a dá tam SSD x4, bude limitovaný 2 GB/s, nie 4 GB a také SSD majú rychlosti nad 2 GB/s, lebo rátajú s verziu 3.0 (alias zabúda sa na starší HW). Druhá vec, či by to nenavýšilo cenu a či by to niekto kúpil.

Sata3 do PCIe 1.1 nemá smysl.Navíc proč kupovat řadič, kterej je dražší než zbytek sestavy dohromady (což už u majitelů tohoto HW prostě je), navíc Sata je zpětně kompatibilní, takže majitelé desek s Sata1 nemívají problém s provozováním Sata 3 disků." Ja osobne by som privítal, aby aj PCIe SSD boli do x16 slotov, lebo kto má Sandy bridge a dá tam SSD x4, bude limitovaný 2 GB/s"Málokdo přistupuje na 4 disky současně při kopírování velkých souborů. Ani na serverech, kde navíc býváš limitovaný samotnou Wan linkou.Takže tohle nemá smysl řešit a ve specializovaných výpočetních centrech je HW navrhován přímo na zakázku, takže tam se to nepoužívá.

To bola len úvaha a zabudol som, že ozaj vysoká rýchlosť sa nevyužije 100% času, čo človek používa PC a u SSD do PCIe x4 aj tých 2 GB bude stačiť.

Ne, přídavné PCIe řadiče se SATA 6 Gb/s jsou při nejlepší stejně výkonné jako Intel ICH10R Sata 3 Gb/s, při nejhorším jsou dokonce pomalejší a přinášejí hromadu problémů jako nefungující trim u SSD. Jejich maximální teoretická rychlost je 5 Gb/s (jsou připojené na jednu linku PCIe v2.0)Tady je jedna z mála světlých výjimek - Asus U3S6, který má na sobě multiplexor z více linek: http://www.overclockers.com/usb-30-review-asus-u3s6-a... http://www.hardwareoverclock.com/Asus_U3S6_SATA-3_USB-3_Co... Raději kup za 1500 Kč / 55 € šestijádro E5645 (nebo jiný levný model) a nataktuj ho na 4 GHz:http://www.ebay.com/itm/121914572159http://www.ebay.com/itm/291756128828a výsledky:http://www.overclock-and-game.com/hardware/computer-tech-re... http://www.overclock.net/t/1461359/official-xeon-x...

Taky si rikam at neresi kartu, ze v sata2 mu to pojede svizne. A koupí neceho navic to nevyresi.

Většina přídavných řadičů SATA je pouze dobře prodaná iluze. Kromě toho řadiče s můstkem od Asusu by na reálné zrychlení šel použít ještě nějaký vyřazený SAS RAID ze serveru, co jede nativně na 4 nebo 8 linkách a má vlastní procesor a cache. Přínos to ale má snad jen ve chvílích, kdy by pravidelně pracoval s celými image a měl tam velké SSD, které mají dostatek čipů - 250GB modely z roku 2013 nebo nové 500 GB a více.

Sice už trochu starší WKS, ale nejedná se o nepoužitelný prehistorický hw.MB ASUS P6T = platforma Intel LGA 1366, se kterým Intel spáchal revoluci a konečně vstoupil rychlou sběrnicí (jako poslední výrobce CPU) v r. 2010 do 21. století. Pořád je to mnohem výkonnější (a se SSD i svižnější) WKS než supermoderní bazmeky na bázi Intel Pentium nebo dokonce Intel Atom. "aby som vyuzil celu rychlost ssd"Nezačetl ses do nějakých benchmarků? Opravdu pracuješ/hraješ v benchmarkách? Nenech si vymýt mozek marketingem.Co s tím?Nesdělil jsi typ SSD.Naprostá většina levných SoHo SSD pracuje v řadiči SATA II zcela totožně jako v SATA III. Rychlá sběrnice platformy Intel LGA 1366 nepředstavuje žádnou "brzdu".Nikdy neřeš to, co bezvadně funguje.

Asi jsem natvrdlý, ale jaká to byla na podzim 2008 revoluce, když Intel uvedl LGA1366? Pouze provedl evoluci LGA775 a nacpal do ní technologii z Itania a Hyper-threading z Pentia 4. Oboje tu bylo v dobách, kdy ještě dožívalo AMD na sběrnici EV6, kterou ani nevynalezlo, ale muselo si ji koupit s celou společností Alpha.

Celá historie IT je pouhé skupování těch menších těmi většími molochy.Kde by dneska byl intel, kdyby v devadesátých letech kompletně nevybrakoval Elbrus, kde je dnes firma Aureal se svým Vortexem, kde je dnes 3DFx, kde je Ageia ..."Oboje tu bylo v dobách, kdy ještě dožívalo AMD na sběrnici EV6, kterou ani nevynalezlo, ale muselo si ji koupit s celou společností Alpha."Nebejt toho, že intel od AMD koupil technologii AMD64, tak dodnes vyrábí x32 procesory, protože o jejich IA-64 nikdo neměl zájem (a i to byla pouhá kopie).Vládne ten s nejlepší marketingovou strategií a ne ten s nepokrokovější technologií.

IA64 nebyla úplně špatné technologie, pouze by vyžadovala změnit myšlení všech programátorů a komplet odříznout původní i386. Intel AMD64 nekoupil, pouze s AMD sdílejí technologie a tím budují duopol, aby nikdo další nemohl do oboru. U Intelu mě spíš obecně štve, jak umí kamuflovat potíže - komplet vydá Xeony pro MP platformu a pak zjistí bug s virtualizací a spoluprací více procesorů. Bug se ztratí v 600stránkovém datasheetu. Nebo třeba lepení čipsetů pro LGA1155 v revizi B2 za pochodu - vyřešil to tak, že čipsetům deaktivoval vadný SATA 6Gb/s a prodával je jako H61. A potom samozřejmě umělé zabíjení produktů ukončením softwarové podpory.

Chyby přiznává nerad každej."A potom samozřejmě umělé zabíjení produktů ukončením softwarové podpory."Pokud chce firma prodávat nové produkty, pak prostě buď musí přesvědčit zákazníky o tom, že nový výrobek je něco neopakovatelného (Apple), nebo to holt musí dělat nenápadně "hrubou" silou postupným utínáním podpory.

Prečo sa nepochváliš so svojou prehistorickou HD 6990? Nechápem ako môžeš byť taký zadubený a všetko staršie ako asi 2 roky považuješ za prehistorický HW! Aj staršie veci sú použiteľné.

Pokud se deska "narodila" se sata 2, bude celkově stejně pomalá, takže řadič sata3 stejně nevyužije. Předpokládám, že SSD disk je systémový. Tím si přiděláte jen spoustu problémů, někdy není možné bootovat z přídavného řadiče, někdy to padá a na rychlosti to určitě nepoznáte. Několikrát jsem opravoval PC tímto způsobem, protože odešel integrovaný řadič a ve výsledku byl disk spíš pomalejší než na původním řadiči sata2. Ty počítače nějak dožily a dnes bych spíš vyměnil desky.V reálném provozu pochybuju, že poznáte rozdíl mezi sata2 a sata3.