SATA II na USB

obrý den,potřeboval bych dostat z funkčního interního HDD ( WD caviar Black) nějaké data do NTB. Nechce se mi otravovat známé se stolním PC, proto se ptám, jestli po koupi redukce SATA na USB, a následně propojení interního HDD k portu USB v notebooku mohu jednoduše nabootovat (na interním HDD je instalovaný WIN7 ultimátem) a data přetáhnout na flashku, nebo to obnáší nějaké mnou neznámé komplikace.Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Váš dotaz je poněkud nejasný. Chcete data přesunout či zkopírovat do NB nebo na flash disk? Pokud NB spustíte a poté připojíte přes USB zmíněný disk měl by se objevit jako další jednotka HDD bez ohledu na to, že na něm je jiný OS. Vlastní kopírování či přesunutí souborů by mělo jít hladce. Vhodnější by bylo použití nějakého souborového manžeru (Total comander a pod.) kde jsou tyto operace přehlednější.

Pardon že jsem se nepřesně vyjádřil. Prvoplánově mi šlo o nejjednodušší přesunutí dat. Má idea byla, že pokud na NTB nastavím bootovani z USB, kam připojím zmiňovaný HDD, budu z něj moci nabootovat a následně připojit do dalšího USB slotu Flashku a data přesunout.Ale pokud se HDD objeví jako další jednotka HDD, tak tím vše padá. Díky za odpověď.

@Jarda:"... na NTB nastavím bootovani z USB, kam připojím zmiňovaný HDD, budu z něj moci nabootovat a následně připojit do dalšího USB slotu Flashku a data přesunout ..."To je totálny nezmysel - Ty chceš bootovať Windows, ktorý bol nainštalovaný na PC, cez USB disk?Keď pripojíš ten interný disk prostredníctvom adaptéru SATA->USB, tak sa potom tvári ako externý USB disk, len pozor na to - ak máš ten 3,5'' HDD SATA III a pripojíš ho cez adaptér SATA II, neprečítaš žiadne dáta, bude sa tváriť ako nekonfigurovaný disk! Odporúčam ten disk pripojiť ako USB disk prostredníctvom:https://www.alza.sk/premiumcord-usb-3-0-gt-sa... Mám to odskúšané.

Jedná se o 3.5 nebo 2.5HDD?

Klasický 3,5

A máš nějaký rozumný důvod kvůli kopírování dat bootovat z toho externího harddisku??? Můžeš přece jakýkoliv počítač nechat nabootovat normálně z jeho interního harddisku a tento připojit jen jako druhý (externí) disk, jako by to byla flashka. Když chceš zkopírovat data z flashky, tak z ní přece taky nemusíš bootovat :)

Jak už psali ostatní, připoj disk normálně k běžícímu notebooku. Disk se objeví, jako by to byl flashdisk. Jenom pozor, k 3.5" disku potřebuješ USB adaptér s napájecím zdrojem.