» Poradna » Windows (a jiné OS)

SATA HDD nerozpoznané, príčina BIOS?

DOBRÝ DEŇ,V USB zariadení Daltaco docking station na jednom PC s Legacy BIOS a W10 mám rozpoznané všetky SATA HDD, vrátane tých SSD.*V druhom PC s UEFI BIOS a W10 je síce zariadenie rozpoznané a pracuje správne (This device is working properly), ale „Disk management“ nerozpozná v zariadení žiaden HDD.*Kde by mohla byť príčina? ĎAKUJEM

Odpovědi na otázku

Nemyslim si, ze to suvisi s tym BIOS-om.Skor je to otazka ovladacov alebo konkretneho USB radica.

Skúste to pichnúť do iného USB portu.

Stalo sa. Vrátane iného USB 3 kábla a všetkých možných USB. Nič.

Admin konzole cmd|PS:Diskpartlist diskVýsledek?

Rozpoznalo len disk0 "C" status OnlineDľa príručky pre nastavenie RAID0 na doske som na str. 4-2 v časti 4.1.3 bod 4https://mans.io/files/viewer/564886/84disejbloval CSM modul (Compatibility Support Module). Nerobí psie kusy práve toto?

Diskpart daný disk vůbec nevidí.CSM s tím nemá nic společného.Co s tím?1) Zkus zapojit externí disk pomocí jiného (krátkého) datového kabelu USB typu Y.2) Vyzkoušej více portů.

Dikes. Vyskúšam. Samica na Docking je USB 3.0 typ B a môj kábel je len béčkový USB 2.0To tvoje "Y" som nenašiel (?????)

Tvoje rady zabrali. Úprimne ďakujem. Príčinou bol dlhý USB 2.0 kábel (typ B).Problém vyriešil môj najkratší dostupný kábel USB 3.0 (typ B).*Vďaka aj ostatným za čas a energiu