» Poradna » Programy

Sata hardsik 1 u notebooku

zdravim chtel bych se zeptat.koupil jsem si notebook hp compaq 610.a v tom jsem nemel zadne softwary.Musel jsem si nainstalovat sam windowsy.Kdyz jsem to istaloval tak pri instalci se mi obevila zprava"zkontrolujte viry atd atd.... a zkontrojte hardisk atd atd . to znamena ze pocitac nevidi hardisk .. (asi).Mam taky stolni pocitac a v tom mam hardisk sata 1 a po kazde kdyz jsem instaloval windowsy tak jsem musel pouzit disketu,ta disketa mi pomohla videt hardisk a pak uz sem mohl s prehledem instalovat windowsy.Divny je ze to u notase taky ukazuje,ale fail je ze v notase neni disketovka ,Co mam delat kluci?

Odpovědi na otázku

ked sa nahodou snazis instalovat Win XP a mas SATA disk, tak priamo v instalacke Win XP nie je SATA driver. mozes to riesit tak, ze v BIOSe prepnes pri HDD predvoleny SATA mod na IDE mod /nie AHCI ale Legacy/. dalsie moznosti su zohnat SATA driver pre ten radic v notebooku, zohnat USB Floppy a pri instalacii ho ponuknut Windowsu. tretia moznost je zohnat ten driver a pomocou nLite vytvorit upravenu instalacku Win XP s pridanym driverom. odporucam riesenie 1 - prepnut v BIOSe zo SATA disku na IDE mod...