SATA disk přes řadič ve starším PC

Plánuju si pořídit nový S-ATA disk WD Caviar 2500KS - 250GB, SATA II rozhraní, 16MB Cache a jelikož mám základní desku Biostar M7VIP (r.v.2001), BIOS Phoenix (srpen 2002 - novější neexistuje) KT333 osazenou procesorem AMD Athlon XP 1800+ Palomino 266MHz FSB a nemám na desce SATA řadiče, hodlám si k tomu pořídit SATA1 řadič WINIC W3112 do PCI slotu. Chci se proto zeptat, zda při takové konfiguraci lze očekávat nějaké potíže s např. využitelností kapacity disku (nebude se tvářit jako třeba jen 80GB?) nebo nějaké jiné problémy? Díky Wallda

Odpovědi na otázku

Problem by nemal byt. Radic na PCI ma vlastny BIOS ktory by mal bez problemov poznat aj velke disky. Ja mam otestovany disk (Maxtor 200GB) cez radic s rovnakym cipsetom na uplnej sunke (K6-2 500Mhz, Via MVP3) a fungovalo to. Jedine problemy mozes mat snad so zvysenim vyuzitia CPU pri pouzivani PCI radica, kvoli tomu ze to diskove operacie dost zahlcuju PCI zbernicu pocitaca.