Sata disk format

Procital jsem diskuze na foru, ale zadna rada mi nepomohla, mam sata disk seagate 400GB, pri startu pc je videt v raid (pomoci F4) ve windowsich je videt jakysi novy disk s kapacitou 2GB, nevite co s tim? Vic jak na 2 gb nelze naformatovat Deska asus a7n8x - e deluxe.

Odpovědi na otázku

Které Windows? Že by 3.11?
Ale vážně. Podívej se, co ti na to říká správa disků. Pokud je disk zcela nový, tak musíš vytvořit oddíl a naformátovat (já to dělám raději ne-Windowsími prostředky, ale správa disků to přes levé myšítko také zvládne).

Samozrejme s windows xp. Sprava disku neukazuje nic, protoze to pise, ze je uzamcena. Ano, disk je novy. Pokud to delam v Partition magic, tak mi disk zformatuje jen na 2 GB.

Pokud je disk zcela nový, tak je to divné a těžko bych odolával pokušení mlátit s ním prodejce po hlavě.
Ten Partiton Magic, co ukáže? Přece by tam mělo být fůru volného místa! Osobně bych pomocí spec. utilitky (nebo Diskeditu) asi přepsal začátek disku nulama a potom se pokusil znova o vytvoření oddílu.

Na disk vetší jak 100GB bych Pm8 nepouštěl, ten už patří do softwerového nebe. Doporučuji Parted Magic v 1.9 v CD verzi popř. USB. Má dokonce integrován Testdisk což je prg na záchranu disků a Photorec na obnovu dat. Je postaven na Linuxu a proto nemá problemy se SATA disky.gl

Proc mam pocit, ze si disk zformatoval pri instalaci windows?
Protoze taky se mi stalo ze kdyz se dal novej disk do PC a pak se na to rovnou instalovaly WXP, tak tam zustalo 2MB volneho mista.. tak to treba je stejnej pripad.. ale to jenom hadam..