Sapphire Radeon HD4850X2 lze snizit default rychlost chipu a pameti?

Dle vyrobce by oba graficke chipy mely jit na 625MHz a pameti na 933MHz. Chip, ktery je zobrazen jako aktivni s monitorem (pouze 1 monitor) ale bezi jen na 500MHz a pamet na 750Mhz v idle. Diky tomu teplota okolo 50+ a vetrak bezne do 10%. Obcas vykon povyskoci a opet klesne. Ovsem druhy chip permanentne jede na default frekvencich 625 / 933, pomerne se zahriva a presto vetrak nezrychluje tak, aby ho dostal do rozumnejsich teplot. A to monitoring aktivity tohoto chipu ukazuje 0%. Musim manualni kontrolou zvysit otacky vetraku aby se neprehrival. Ted muj dotaz. Je to takto jak to ma fungovat? "Aktivni" chip jsem nijak nenastavoval, aby sel pomaleji. Lze nejak nastavit i ten druhy, aby sel na 500 / 750 v dobe necinnosti? Synchronizace nepomaha, MSI Afterburner, AMD OverDrive, AMD GPU Clock Tool, zkousel jsem, nepodarilo se mi to. Dekuji

Odpovědi na otázku

Nesdělil jsi verzi OS ani verzi ovladačů VGA.Pravděpodobně jsi použil standardní ovladač pro jednočipové VGA?ATI vydal speciální ovladač výhradně určený pro tento VGA.Co s tím?1) Stáhni příslušný ovladač pro utajenou verzi OS.2) Vyčisti původní ovladač originálním nástrojem výrobce:http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/A... 3) Restartuj OS.4) Zakaž automatickou instalaci ovladačů VGA.5) Instaluj originální ovladač.6) Viz (3).7) Vyzkoušej.

Sorry, OS WIn 7, posledni ovladac jiz instalovan (13-9), presto jsem to vyzkousel, situace stejna

Já budu uplně za kazi*uka, ale má smysl mít dvě takhle starý a topivý grafiky ? (měl sem jednu 4580 co opálila pcie slot) - když skoro jakákoliv "aktuálnější" grafika za pár šupů bude mít o hodně lepší výkon.Pokud je to experiment, kde nejde o výkon, pak ok...

Řekl bych, že jde o dual chip grafickou kartu.

Jo to je moje bota, ale to s tím výkonem pořád platí, i "blbá 750ka" má v passmarku 3x tolik bodů...