SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6800 XT 16G Vs GIGABYTE GeForce RTX 4070 AERO OC 12G

Zdar,tak snad už fakt naposled. Váhám, kterou kartu koupit viz. “hlavička dotazu”.PC dělám komplet v bílé barvě, ale upřímně je pro mě důležitý výkon.Popravdě jsem byl už rozhodlej pro AMD, ale pak jsem našel tuhle sněžnou krásku od Nvidie :D Procesor bude R7 5800x3d.

Odpovědi na otázku

Jestli nechceš Ray Tracing tak 6800XT je o malinko lepší. V Mironetu jsem dokonce viděl 6950XT za 17 000kč+-. Což je jen o něco dražší a pak znatelně výkonnější(včetně extra vramky). Pokud chceš hrát ray tracing, nebo ti příjde atraktivní super efektivní spotřeba (max 200W u rtx4070), tak ta rtx 4070.

Kdyby byl dulezity vykon, tak kupujes 7800X3D nebo 7950X3D. 5800X3D je 20-40% slabsi.

Obávám se, že na novej 7800x3d nemam uz budget.
Leda z druhe ruky za 7k :D

Aha, nevedel jsem jaky mas budget.

A na co ten PC je kromě vzhledu?

4070 žere o třetinu méně a má o třetinu vyšší TFLOPS...