» Poradna » Programy

Sandboxie - Snížená práva

dobrý den, mohu se prosímvás zeptat na co jsou v programu Sandboxie Snížená práva? Nějak jsem to z jejich vysvětlení nepochopil. Děkuji

Odpovědi na otázku

Co je to zase za dotaz? Tak jako v normálním systému, stejně tak i v tom sandboxovaném můžeš provádět různé operace buďto s právy standardního uživatele nebo s právy admina atd. Pokud pak obsah sandboxu vymažeš, nemusíš se starat s jakým oprávněním jsi do něj zapisoval/instaloval. Zkrátka máš úplně zbytečné starosti....

A když ho nevymažu? Když tam budu testovat nějaký malware? Třeba verzi programu, kterou jsem nemohl na ofiko stránkách sehnat a nejsem si jist její bezpečností?

Jediný důvod, proč používat sandbox, je možnost ho vysypat. Tedy nechápu úvahy, že bys ho nevysypával.

Prostě když budeš mít v sandboxu malware, který má těžit bitcoiny, bude bez vysypání vesele těžit atd.

To je jako by tva sestra zena matka babicka nevynaseli smeti a pachnouci kosti od jidla nechavali zavrene treba v boxu na uchovani potravin. Pouzivam Sandbox desitku let ale nevysypat jej muzu jen omylem. Napis si tvurcum Sandboxu ci jejich pokracovatelum jaka rizika nevysypani obsahu prohlizeneho z toho plynou. Nejde jen o par set ci tisic megabitu pameti

Oprava li ma byt ly zapomel jsem uvest otce bratra dedu

Sandboxii jsem používal, tu nahradil Try&Decide od Acronisu, který je součástí True Image. Stačí 3 kliky myší a přepneš OS do virtuálu, který vzhledově ani funkčně nerozeznáš od normálního OS. Veškeré změny se ukládají na disk, čímž se sice zaplňuje, ale můžeš to buď vše po nějaké době vysypat nebo uložit do systému. Geniálně jednoduché, bezpečné a funkční. K tomu mám placený firewall, bez externího antiviru.