» Poradna » Mobily

Samsung SIII mini

Dobrý den,přítelkyně má problém s telefonem. Prý jí občas telefon udělá to že to hodí hlášku když je na internetu " nelze navázat spolehlivé datové připojení " je jedno jestlito je seznam, facebook atd. A po nějakém době třeb a pul hodka nebo hodka to zase jde.. Nevíte kde je problém?Problem je kdyz je pripojena jak na wifi tak i na datech od operátora. Mě funguje vše tak jak má. Tak že by byl problém s nastavením wifi nebo dat se může asi vyloučit. Bude problém s telefonem..Předem děkuji

Odpovědi na otázku

"Mě funguje vše tak jak má"a ty máš stejný telefon?

nemam.. Mám huawei..A kdyz měla staré LG tak nebyl žádnej problém..

ono může mít Samsung třeba horší anténu, tak proto.

A to muze mit za následek tuto hlášku? To si myslím že to nebude to pravé ořechové..To by hlásilo něco jiného..Opravdu nikdo neví čím by to mohlo být? Třeba vir nebo tak?

vir to nebude. A hláška "nelze navázat spolehlivé datové připojení" mi spíš připadá jako něco související s silou signálu. Co říká help linka operátora?

Ta hláška znamená že prostě nemá signál, příčin může být více:- WiFi - chyba v nastavení sítě nebo slabý signál- Operátor - pravděpodobně není signál- Hardware telefonu - možné poškození - to je spíš na servis- Software telefonu - možné je všechno - návrat do továrního nastavení by měl tyhle typy problémů vyřešit - pokud setrvá i pak je to jeden z těch výše zmíněných

případně z hardware stránky tomu může pomoc (negativně ) pokud třeba dotyčná používá nějaký módní kovový kryt nebo tak...

ted tak přemýšlim.. Když by to hlásilo, že nemůže navázat bezpečné připojení tak se změní Vás nazor? jde mi o to jestli se náhodou nespletla..Kdyz by byla spatne udelana sit tak by to nešlo snad ani mě ne? To samé operátor.. Bydlíme v centru města. Jediná možnost což mě taky napadlo že by to mohlo byt HA nebo SOF. Tovární nastavení jsem rikal taky ale to se hned kazdemu nechce. No uvidime. Mě spíš zařáží to že chvilku jde a pak třeba za den to hodí tuto hlášku a už to nejde.. A po nějaké době to zase frčí..Jeste me napadlo muže být příčina že má zapnutý neustále příjem dat? Jestli to třeba nedělá i toto..Jinak všem moc děkuju.

1) Co jí to přesně hlásí?2) Kdy jí to hlásí?Nevím jestli někde v ROM telefonu není nastavení aby to při připojení přes wifi pomáhalo pomocí dat od operátora - některé telefony to mají - určitě vypnout.Mít data pořád zapnutá je normální - data jsem nikdy nevypínal.Vaše přítelkyně může mít poškozenou anténu třeba ale to vám řeknou až v servise.Když nechcete zkusit tovární nastavení tak nepruďte a jděte to rovnou reklamovat ...

je jasne že je nejlepší využít servis.. Ale jen zkoušim jestli náhodou někdo neví.. Ta nefunkčnost není vzdy stejná. Vyběhne to nečekaně.Kouknu co to hlasi presne a pak se uvidí.. Ale asi nejlepší bude servis.. Kdyz je to v zaruce.

factory reset - tovární nastavení máš to zadarmoservis je poslední možnost

asi ji k tomu dokopu.. ohu se zeptat jeste na poslední věc? Samovolné změnění melodie ( kdyz má nastaveno nejakou a změní se to na jinou ).

na androidu jsem to nezažil. pozor, například vyzvánění lze měnit nejen v nastavení ale i najakou nainstalovanou aplikací pokud jí k tomu dáš práva - a že takových aplikací je...

to se mi nikdy na žádném telefonu nestalo. Podezíral bych nějakou "cool" appku, co si tam dala a odsouhlasila jí přístup.

Vem dekuju za info a odpovědi. Uvidíme jak to bude makat a pak kdyztak servis a nebo spis nejdříve továrka.Díky