Samsung SH-S203D - problemy s vypalovanim

Zdavim, mam problemy s palirnou SH-S203D od Samsunga. Konkretne jde o tohle: pokud je aktivni AHCI, mechanika stavkuje pri vypalovani (Nero 7, CDBurnerXP), tvari se jako ze proces vypalovani zacal, ale progress bar se ani nehne a po zruseni vypalovani ukaze Nero v informacich o disku, ze je prazdny. Na takovyto disk potom muzu normalne vypalit kdyz vypnu AHCI, ale doba vypalovani je neunosne dlouha (cca 12 min/DVD). I doba kopirovani z DVD je bez AHCI priserna.. Vypaluju na DVD-R Verbatim. Uz jsem i vymenil SATA kabely jak k mechanice tak k disku, bohuzel bezvysledne :( Pritom podle recenzi to mela byt spickova mechanika :( Myslel sem ze zkusim novejsi FW, ale pro totu mechaniku zatim zadny neexistuje.. Ma nekdo s touto mechanikou podobnou zkusenost , existuje nejake osvedcene reseni jak mechaniku rozumne rozjet, nebo je to na reklamaci? Diky za reakce.

P.S.: nekde sem cetl ze problemy s palenim muzou zpusobovat Daemon Tools, nevim, ceho se to presne tykalo, kazpodadne jsem je zkusil odinstalovat, ale i potom problem pretrval.

Odpovědi na otázku

SH S203D mam pripojenou pres emulaci IDE, DVD v TCburneru trva asi 7min,
cteni velkych souboru jede 10-20MB/s.

k jake desce je ta palirna pripojena,pokud je to deska gigabyte tak nesmi byt pripojena k raid radici ty fialove porty.

je to gb deska, ale bez raidu, pouzivam klasicky radic integrovany v ICH9

problem vyresen koupi ASUSu 2014L1T. samsung never more

Mam tiez uvedenu mechaniku od Samsungu, ale zda sa mi nejak pomala /citanie, palenie/, predtym som nal NEC a bola lepsia. /je to iba moj osobny nazor/.