» Poradna » Mobily

Samsung Q8 2019,USB přepínaní jazykové stopy

Zdravím chtěl bych se zeptat,na flashce mám film v 1080p jsou tam dvě jazykové stopy(CZ a EN),ale když dám možnosti v TV při přehrávání ,tak tam jazykové stopy vůbec nejsou,jenom stopy titulků,tak že se přehrává automaticky první jazyková stopa tedy CZ, je možné ,že to způsobuje formát MKV a TV si s tím prostě neporadí a prostě to nevidí? Předem díky za odpověď,hledal jsem tady podobný dotaz ,ale nic takové tu není a nebo neumím hledat :D :)telka Samsung Q8 2019

Odpovědi na otázku

Jde o to, co je to za stopy (zjistíš třeba pomocí MediaInfo). Zdaleka ne všechny kodeky TV musí umět (třeba dts nebo flac).Druhá příčina může být to, že prostě přepínat mezi více stopami neumožňuje/neumí.Zkrátka není tak univerzální jako PC...

Mám ten stejný problém a stejnou TV ,myslím si, že je problém v tom, že TV nedokáže asi rozpoznat některé zvukové stopy, protože u některých filmu mi přepínání jde a u některých zas ne- v mkv problém nebude protože i tam se mi u některých filmu dalo přepínat stopyŘešení buď externí přehrávač a nebo třeba konzoli(používám ps4 a tám jde v pohodě )