» Poradna » Mobily

Samsung i9300 Galaxy S III - rada guru

Zdravím. Již delší dobu uvažuji nad koupí nového telefonu, neboť ten můj už ehm ... jaksi dosluhuje (občasné umírání displaye, na dnešní dobu je žalostné vše na tom mobilu ... a tp. viz odkaz) :/ : http://www.mobilmania.cz/clanky/mio-a701-komunikat... Samsung i9300 Galaxy S III (http://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-i9300-galaxy-s-ii... )A tak, po dlouhém hledání jsem dospěl k závěru, že ke mě nejlépe půjde Samsung i9300 Galaxy S III . Jediné, co mi u něj dělá starost je 1 gb. ram. Bude to do budoucna nějaký problém v chodu (na ram velice náročného) systému Android ? (Počítám s pravidelným upgradováním systému) Nebo bude stačit jednou za pár let provést čistou instalaci ... ? Popř. má telefon nějaké skryté nevýhody, které bych měl před koupí znát ? (Nejedná se o verzi Lte a upřímně se mi nechce dávat dalších 1000Kč jen za 1 gb ram navíc a 4G, které v Česku určitě nepoužiju ) Děkuji

Odpovědi na otázku

1GB ram jestli je nebo neni dostačující pro android je celkem sporný. Záleží na tom jak moc výrobce optimalizuje systém pro dané zařízení. Já osobně mam sony xperii M a má 1GB ram a žádný lagy nic. Má dvoujádrový procesor s taktem 1GHz a neseká se ani s originálním firmwarem a ani se cyanogenmodem. Samsung je sice slušně vybavenej ale jeho GUI je podle mě dost přeplácaný a systém je plnej bloatwaru. Kdybych si já osobně koupil samsung tak do něj co nejdřív nahraju CM abych se zbavil "těžkého" GUI a bloatwaru.

Ja mam Note 2 a tam jen systém bere 1GB...

ale taky uvaž, jaké technologie běží na pozadí- viz různá pohybová gesta, nezhasínání displeje, když se na něj koukáš...Mimoto Note2 má 2GB RAM.

"Jediné, co mi u něj dělá starost je 1 gb. ram. Bude to do budoucna nějaký problém v chodu (na ram velice náročného) systému Android ? (Počítám s pravidelným upgradováním systému) Nebo bude stačit jednou za pár let provést čistou instalaci ..."Je vidět že s informacema o velikosti RAM a o systému Android nemáš ani páru..... Najdi si o tom něco na internetu a nepiš nesmysly !

kde seženeš jiný, podobně vybavený, telefon s 1GB RAM za 6000?

Za 6000 ne, ale je i Lte verze s 2 gb ...(7 000) proto se ptám. Ps. O tom systému to bylo myšleno, že na něm budou systémy náročné na ram(Tudíž jednoduše řečeno přeplácané). Krom toho se o nedostatku ram diskutuje na mnoha fórech, proto se ptám. U mobilů mám zkušenosti jen s Windows mobile (Předchůdce Wp) a tomu stačilo 32-64 mb ram ...