» Poradna » Ostatní

Samsung I8000 Omnia II - problém s GPS

Nejsem schopen jakýmkoliv způsobem rozchodit GPS. Nefunguje ve foťáku, s programy (napr noni gpsplot) ani pres *#1472365# .. proste nic. Zkousel jsem ruzne nastaveni, nainstalovat gpsgate ani nejde.. ma s timto nekdo zkusenosti a podarilo se mu rozchodit GPS v tomto telefonu?

Odpovědi na otázku

Fungovala ta GPS někdy ?
funguje v nějakém jiném programu?
Víte co znamená A-GPS?
Nemáte tam doufám neoficiální firmware?

Podařilo, snadno. TomTom i Google maps poznali sami, kde mají GPS, zapli si jí a hotovo, nic se neřešilo. Pochopitelně může být vada v HW...

Nikdy nikde nefungovala, a-gps neznám - ale proč nepoužívat GPS, co už v telefonu je? Firmware je oficiální bez jakýchkoli změn.

a-gps neřeš, to jenom znamená, že to umí stahovat data o pozici družic i z internetu, čímž se zrychlí vyhledání a určení polohy po zapnutí GPS. Je na to aplikace. Nicméně i bez toho to musí plnohodnotně fungovat, jen to ten katalog stahuje přes satelit, což je pomalejší. Když se to jenou chytí, už to nehraje roli.
Těžko takhle radit...

Ano, je to tak. Také jsem hledal jak na GPS. Nainstaloval jsem Nvigátor free, nevyžaduje stahování dat, s ním se mně dosud nepodařilo nalézt satelity. Potom jsem nainstaloval GoogleMaps a vše funguje naprosto dokonale, kromě toho načte data do cache doma, když mám předplacený datový balíček a v zahraničí není třeba nic stahovat - zůstanu offline (mód v letadle). Satelity vyhledává rychle, n.př. v autobusu MHD běžně u okénka se připojí k 5 satelitům. Ve stavu offline ruší neustálé připomínky k připojení internetu (pro AGPS).
Googlemaps doporučuji, má také možnost stažení satelitních snímků a podle nich navigovat. GM je zdarma.