» Poradna » Mobily

Samsung Galaxy a12

Dobré dopoledne,přemýšlím nad koupí telefonu Samsung Galaxy a12. Nyní mám Xaomi Redmi 4X.. Samsung mi přišel pro běžného uživatele jako jsem já dostatečný. Vypadá to na slušný foťák a celkově dobrý poměr cena - kvalita. Telefon mám na běžné používání (ráda s ním fotím, pročítám na něm zprávy, sociální sítě,sleduji videa,atp.) Prosím proto o názor někoho, kdo telefon má/měl s ním nějakou zkušenost, jak je/byl spokojený? A pak mám hlavně dotaz ohledně upozornění na příchozí zprávu, která se neukazuje na zamykací obrazovce? Jak je tedy možné zjistit, když vám někdo napíše, musíte jít do domovské obrazovky, nebo přímo otevřít danou aplikaci? Na telefonu co mám mi chodí upozornění na zamykací obrazovku normálně (co si člověk samozřejmě nastaví) a tak nějak jsem předpokládala, že je to automatická věc u všech telefonů.. Moc děkuji za odpověď, i za jakýkoliv názor na tento telefon a přeji hezký den.

Odpovědi na otázku

Telefon má málo RAM, bude se brzy sekat při všem možném. Hledej telefony s alespoň 4GB RAM. Za podobnou cenu, jako ten Samsung, je třeba Xiaomi Redmi 9 ve verzi 4/64GB

Děkuju moc za radu. Hledám právě telefon za maximálně 6 000kč. Protože mi právě na běžné používání přijde zbytečné pořizovat něco dražšího. A hledala jsem právě telefon, který má slušný foťák, protože ten využívám hodně. A jinak kromě ceny nemám nějaké specifické požadavky.

Tak to je celkem solidní finanční limit, do něj už se vejdou telefony střední třídy a pokud jsi zvyklá na ovládání Xiaomi, tak bych mrknul zase do jejich nabídky.

Díky, ještě se podívám. Vzhledově mně právě více upoutal Samsung, ale telefonů je na výběr opravdu hodně, takže je těžké něco vybrat :) jinak před Xaomi jsem měla právě Samsung, takže s těmito dvěma značkami mám zkušenosti a jednu z těchto dvou bych ráda zvolila i tentokrát.

Samsung A12 má právě 4GB RAM

Tento telefon nemám, ale shodou okolností jsem podobné zamyšlení řešil/studoval pro kamaráda (A12 versus M12). Osobně bych si za ty peníze versus výbava nevzal ani jeden. A to proti Samsungu nic nemám. viz recenze:https://samsungmania.mobilmania.zive.cz/clanky/recenze-mobilu-sam... https://mobilenet.cz/clanky/recenze-samsung-ga...

Děkuju za odkazy. Já právě vybírám už několik dní a stále vaham.. protože jsem se dočetla na nějakých stránkách pozitivní reakce a na některých zase negativní. Což je asi normální. Ale jelikož výběr telefonu není naštěstí úplně akutní, tak se snažím vybírat pořádně. Přeci jen tenhle telefon co mám, mi vydržel 3 a půl roku - takže nechci vyhodit peníze za něco, co přestane fungovat třeba po roce nebo tak..

Tento mobil jsem dostal,takže jsem si ho sám nevybtal,ale jsem sním maximálně spokojený.Hlavně je lehký a to se mě líbí a pro ženu tím pádem určitě výhoda. Tak vám zároveň přeji hezký den když máte dnes svátek. https://mobilizujeme.cz/clanky/samsung-galaxy-a41...

Děkuji za zpětnou vazbu. A mockrát děkuju za přání k svátku, hezký den :)

ještě musím dodat, že na a41 jsem také koukala - a právě jsem dost váhala mezi těmito dvěma. U a41 mně akorát zarazilo, že ne všude se dá sehnat a kde jo, tak stál více než jsem původně chtěla.. ale ještě na to pořádně mrknu.

Za cenovku do 6tis je tohle jasná volba: https://www.alza.cz/poco-x3-pro

No ten mobil vypadá dobře,ale ta váha je moc.Mám Samsung j4+ a jako bych v ruce držel cihlu a tento má ještě větší hmotnost.

Ahoj,mám ho cca 2 měsíce. Větší, těžší telefon. Solidní výdrž baterie. Na základní věci, jako je telefonování, sms, internet, e-mail, pracovní a organizační aplikace, sem tam nějaká jednodušší hra, je v pohodě. Rozbiju 1 telefon za rok, takže pro mě je to férová cena. Samsung hlavně proto, že záloha a obnova dat mezi modely je jednoduchá, a plnohodnotná, aplikace které mi vyhovují. Takže jsem věrný Samsungu. Při vypnutém displeji se po příchodu sms displej rozsvítí, a v intervalu zamknutí zase zhasne. Když vezmeš telefon do ruky, vibruje, že tam je zpráva nebo zmeškaný hovor. A vidíš to pak i na zamknuté obrazovce (ne při zhasnutém displeji).

Moc děkuji za objasnění ohledně příchozích zpráv. Hledám právě telefon na běžné používání a tenhle mi padl do oka. Líbí se mi i vzhledově. Jen právě dost lidí v rezenzich psalo, že je telefon dost těžký.. ale asi jde o zvyk.
I z důvodu, že jsem chtěla slušný foťák, ale zároveň se mi nelíbí, když má telefon několik fotoaparátu roztažených přes celá záda telefonu - u tohoto se mi právě líbilo zpracování. A jelikož na něm hry nehraji - jen výjimečně (a to nějaké velmi jednoduché) tak se mi na běžné používání zdál dostačující. I fotky z něho vypadaly velmi slušně.
Moc děkuju za Váš názor :)

Hodný strýček by tě chtěl nalákat na výprodejový Samsung A20e. https://www.zbozi.cz/vyrobek/samsung-galaxy-a2...