» Poradna » Notebooky

Samsung ativ book 9 lite vs. Lenovo ideapad U510

Dobrý den,váhám při výběru notebooku. Líbí se mi Samsung ativ book 9 lite. Nevím však, zda by nebyla lepší grafika Intel HD Graphics 4000 než AMD Radeon HD 8250? Lenovo má dále 500 GB HDD+SSD 24 GB, Samsung SSD 128 GB. Nevím však, zda by to nebylo málo? V těchto věcech se moc nevyznám proto by se mi hodila rada? Děkuji za odpověď.Zde jsou kdyžtak odkazy na jednotlivé notebooky:http://www.alza.cz/samsung-ativ-book-905-min... http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-u510-graph...

Odpovědi na otázku

No v tomto případě srovnáváte jablka s hruškami. Samsung nemá numerický blok a Lenovo zase dedikovanou (externí) grafickou kartu, ale zase má výkoný Core i3 procesor.Pokud chcete verdikt, tak bych v tomto případě šel do toho Lenova, má alespoň 500 GB disk.

Samsung má ale zase čtyřjádro, zatímco lenovo má pouze dvoujádrový procesor. Nemá to také na výkon vliv? O numerický blok mi nejde, kupovala bych stejně ten samý model s uhlopříčkou 14´´, který ji nemá.

První pravidlo u procesorů: „nikdy neplatí čím více jader, tím automaticky vyšší výkon“ . Intel používá na výrobu procesorů lepší technologii a proto dokáže do dvou jader dát vyšší výkon než AMD nebo Samsung.Když se podíváte na maximální takt procesoru, tak 4 jádrový Samsung Quad-Core má sotva 1,4 GHz, na druhou stranu Intel má u své Core i3 1,8 GHz a integrovanou grafiku k tomu :) .

Díky za radu ;) tím pádem mám vzhledem k ceně již rozhodnuto.