» Poradna » Mobily

Samsung A3 2017 vs. Konkurence

Dobry den,Planuji zakoupit smartphone v rozmezi 4-5 tisic Kc. A3 2017 se da nyni koupit od 4500,-. Nemam velke zkusenosti se znackami jako Huawei, Xiaomi atd. Nabidne nektery z konkurencnich telefonu vice?U samsungu vsazim na jistotu co se tyce fotoaparatu (samozrejme v dane cenove kategorii), hodi se i IP68, otg, idealni velikost displeje(!) a fakt, ze budu prechazet ze samsungu - tudiz i prenos dat do noveho telefonu a zvyk na jejich prostredi. Proti je snad jen jejich android nadstavba..Papirove konkurence nabizi lepsi parametry, nekdy i za nizsi ceny. Nicmene zmineny fotoaparat je pro me jednim z hlavnich kriterii a dle recenzi a zkusenosti se starsimi samsungy mi prave A3 2017 vychazi nejlepe.

Odpovědi na otázku

To je hezké, ale za ty peníze prakticky každá značka nabídne víc, než Samsung :) Samsung má slabý očesaný hardware, se kterým velmi brzy narazíš na limity, zejména se to týká paměti. Jen 2GB RAM a 16GB úložiště, to je už teď na hranici použitelnosti a za rok už si ani neškrtneš. Konkurence za ty prachy má běžně 3/32GB, případně i 4/64GB. Samsungy jsou fajn, ale až v těch dražších kategoriích. Ty levné jsou jen naleštěný prd :)

Diky za reakci. Co se tyce pameti - nyni mam starsi A3 ktera ma pouzitelne 1,35 gb ram s tim, ze vetsinou se pohybuji kolem 1,2 gb ram pouzivane. Tudiz mi 2 gb ram prislo jako dostacujici. Co se tyce uloziste, jsem zvykly pouzivat 16-32 gb kartu - tam az takovy problem nevidim. Vlastne s 16gb ulozistem funguji asi patym rokem a kdyz jsem narazil na limity, pouze jsem urcite data prenesl na kartu. Doporucil byste mi ale tedy nejaky jiny konkretni smartphone?

2GB RAM je dnes na hraně použitelnosti v případě, že máš telefon s nenáročnou uživatelskou nadstavbou výrobce, což se rozhodně o Samsungu říct nedá. Je potřeba si uvědomit, že náročnost aplikací (nejen těch, co si sám nainstaluješ, ale zejména těch, které jsou součástí systému a průběžně se samy aktualizují) neustále roste jak do potřeby RAM, tak úložiště, takže i kdyby to dnes ještě použitelné bylo, za rok už nebude a telefon začne drhnout a do úložiště nic nenainstaluješ. Takže aby ti telefon aspoň chvíli fungoval plynule, tak se dívej od 3GB RAM a 32GB úložiště výše.

Pokud nechceš nadstavbu, tak v ceně, kterou si nastavil, jedině Xiaomi Mi A1.