» Poradna » Mobily

Samsung A20e- divný zvuk.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenost s tímto telefonem.Já si ho včera zakoupila u alzy a nějak se mi nelibí zvuk.Je takový laciný a plochý. Mám doma dva telefony stejné cenové třídy a oba mají daleko více čistější zvuk. On ten mobil hraje, ale uřvaně, zvukově je bez projevu. Takový reprák bych čekala u telefonu za 1000. Nevím zda je to vadný kus, nebo to tak má prostě být. Nikdo si v recenzích na zvuk nestěžuje, tak nevím.Jinak jsem s telefonem spokojená.

Odpovědi na otázku

Platí jedno pravidlo, nikdy nekupovat levné Samsungy Ano, Samsung umí vyrobit špičkové telefony, ale ty levné k tomu fakt nepatří a ten tvůj je jeden z vůbec nejlevnějších. Takže tam opravud nečekej žádnou kvalitu.

Je samozřejmě možné, že tazatelka má přímo nějakou závadu mobilu. Ale osobně bych tyhle levné samsungy nikomu nedoporučoval, konkurence za ty prachy umí lepší telefony.

pardon, nečetl jsem celé, níž je pak psáno v článku, že na reprák to za moc nestojí ,

Máte pravdu, tak to je fakt tím telefonem, škoda. Je to jediný kompaktní levný telefon.

Levný = blbý. U Samsungu obzvlášť

To máte pravdu, s tím že si příplácím za to, že to je samsung jsem věděla. Jinak bych šla do Xioami, který by mi nabídl 2x tolik za stejnou cenu. Jenže já používám mobil jen na smsky, emaily, internet a občas poslouchám pisničky, nebo zkouknu video na youtubu. Tak jsem nechtěla dát za telefon 10tisic. A také mám ráda menší telefony a ty dneska hold už nejsou. Jedině iphone, ale ten je cenově nedostupný.

Pocuvaj hudbu cez sluchadla a mas to vyriesene.

Hmm ... Dolby Atmos : https://www.dolby.com/siteassets/technologies/d... Systém s celkem 34 "bednami" v 1 mobilu, jak to udělali? ...

V telefonu jsem našla ekvalizér, tak jsem si zvýšila basovové spektrum a je to trošku lepší.Aspoň je fajn, že Samsung dal přímo do systému věstavený ekvalizér, který upraví celkový zvuk v telefonu a není to jen pro sluchátka. I když korekce u tak hrozného repráku je nic moc, ale lepší než nic.

To posloucháš hudbu přímo mobilem? Neposlouchatelné vždy.Kup si třeba toto: https://www.istage.cz/jbl-xtreme-2-bezdratovy-r... a budeš určitě spokojenější. Měl by mít dobrou kvalitu zvuku a i hlasitost na přenosný bluetooth reproduktor a je i stereo.

hmm,a co máš za sluchátka? Není v telefonu nějaký ekvalizér? Ono samotným HW se to moc lišit nebude, bude to především o sluchátkách a pak o SW nastavení zvuku.

Ona to nepocuva cez sluchadla, ale cez to zvonitko, co nahodou zahra aj viac ako zvonenie.

Ale jo, je tam ekvalizér, Dolby Atmos, zvuk si můžeš nastavit frekvenčně podle svého druhu hluchosti....Ale pokud je zvukový měnič o rozměrech pár mm x pár mm, tak z toho nevytřískáš zvuk jak z 200 litrových habrových beden, s titanovým kaloťákem a elektronkovým zesilovačem.

já mám kompaktní telefon za 12.000 (pixel 4a) a ten zvuk je celkem dobrej - taky je to laciný, ale v nouzi se to poslouchat dá.Závěr ať si z toho každý udělá sám

Já nevím chalpi, ale když zvýším basy tak ten reprák strašně chrlá. Achjo, fakt mám chuť ten telefon vrátit.

jestli to fakt hraješ přes ten chrchlák reproduktor v telefonu, tak od toho žádný extra projev nečekej s ohledem na to, jak je repráček maličký a jak je telefon tenký a placatý. Jestli chceš hrát hudbu z telefonu, tak ho připoj k nějakým reprobednám - zvuk bude stereo a kvalita mnohonásobně lepší i s levnými bedýnkami.A to i s vyloženě levnými krámy alahttps://www.alza.cz/yenkee-ysp-2001bk-cerne-d... čihttps://www.alza.cz/c-tech-spk-11-sleva-d5005... pokud to chceš na tahání ven, tak Bluetooth reprák.

a důvod vrácení bude co ? Špatný subjektivní pocit při poslechu hlasité hudby z interního chrčítka mobilního telefonu za 3500 ?

Třeba stíhá 14 denní lhůtu.

Buď nemám nic s dostatečnými basy, ale ať dělám co dělám s ekvalizérem, furt dobrý. Na to, z čeho to leze, až moc dobrý.

Mám s ním asi 3-4 měsíční zkušenost, kdy jsem ho měl jako služební mobil. Je to levný křáp a je to na něm znát všude. Pokud to jde, vrať ho. Samsung levné mobily neumí.

Ten zvuk nemá žádný projev je strašně plochý a ješte k tomu v některých zvukových spektrech chrčí.. Ale nezbývá nic jineho nez si zvyknout, protože jako jedinou nahrádu za telefon bych viděla a40 který už je nedostupný.

Když hledáš levný mobil, vykašli se na Samsung. On ani ten A40 není žádný zázrak. Vím, o čem mluvím, leží přede mnou na stole. Ano, je lepší než sračka A20e, ale konkurence za ty prachy umí o dost více. A pokud chceš Samsung, vynásob rozpočet minimálně 2x, spíš 3x. Pak už se dá o Samsungu uvažovat.

A pokud ti jde jen o ten zvuk a jinak ti ten křáp stačí, tak si kup nějaký externí BT reprák. I ty levnější budou hrát lépe, než všechna ta chraptítka v mobilech dohromady.

I malý levný BT reproduktor, třeba JBL GO který se vejde do větší kapsy, bude zvukový zázrak proti chrchlátku lowendového Samsungu.

ono jakýkoliv externí reprák musí hrát líp než ta tenká malá placička vestavěná v telefonu - obecně, fyziku neoje*eš.

No moje paní dostala dárkem noname BT reprák jako dárek k sazeničkám na zahradu, a to tedy je "velká" zvuková šmakuláda! Hlavně že všude blikají barevné LED diody. Takže když tak alespoň nějaký laciný ale firemní výrobek. Firmy si snad výrobu trochu hlídají. Není Čína jako Čína. Číňani jsou vůbec frajeři. Nejen že udělají třeba použitelný klon dobrého výrobku, oni ale ještě udělají klon vlastního klonu, a to je pak horor!

keby to len blikalo, ale to pipanie, hlasne gongy a hlasne hlasky. Nikdy viac ziadne bt repraky a sluchadla

ale pořád to bude hrát líp, než ta placička v telefonu. Už dřív platilo, že i shitové maličké PC repro Genius - takové to z toho hnusného bílého - později žlutého - plastu hrálo (např. připojené k walkmanu) o několik tříd líp, než vestavěný repráček v něčem do kapsy.

jenže jak psala je tohle asi jedinej kompaktní mobil s takovou cenou. Jsou samozřejmě mnohem lepší a vybavenější za tu cenu, ale obrovský pádla.

To je jen o zvyku. Za obrovská pádla by před pár lety byly i tyto "kompaktní" modely. Pamatuji si, že kdysi byl za obrovské pádlo třeba HTC HD2 s 4,3" displejem, který měl 12 cm na výšku. Tedy o více než 2 cm menší než tyto "kompaktní" Samsungy. Ten jeden cm, co má většina navíc už zase takovou roli nehraje.

ne není. 10mm a dokonce i 6mm je fakt rozdíl. Já sem teď střídal 3 pádla a nakonec se vrátil k telefonu s šířkou 70 mm (Pixel 4a). Mám celkem velký ruce, ale tohle se mi drží nejlíp, perfektně a jistě se s tím manipuluje. Celej den ho vyndavám z kapsy a něco s ním dělám a větší telefon už se fakt blbě drží.. Už sem si 2x za poslední roky rozkřáp displej a sdělal několik tvrzenejkch skel jak mi to upadlo.Ženský mají o dost menší ruce a manipulovat s pádlama širokejma 76mm a víc musí bejt opruz.

Mne mobil s každou výměnou vždy naroste minimálně o pár mm, až cm a rozdíl pozoruji maximálně prvních pár dní. Pak mi to přijde jako úplně normální a předchozí mobil jako prcek. Tvůj názor ti neberu. Ale výběr je, jaký je a bohužel pokud se bude držet filtru "max 150 mm", nekoupí si nic.

Zkuste obnovit továr.nastavení.

a to jako pak začne ten repráčíček líp hrát ?

Továrko a rýže všechno spraví.