Samsung 860 evo formátování

Koupil jsem nový ssd samsung. Zapojl jsem ho do počítače a windows ho vidí. Abych mohl nainstalovat windows na ssd zak ho musím formátovat na NTFS. Vždy když formátuju napíše mi že to nejde. Proč? (nemám zadané jen pro čtení)

Odpovědi na otázku

ak chceš na ten disk nainštalovať windows tak si vytvor bootovacie usb, pri inštalácii zruš existujúce partície, následne daj vytvoriť nové a inštalačka sa o všetko postará sama.

Pouze zrušit partition a dál nic. Instalátor si je vytvoří i zformátuje sám podle potřeby.

máš pravdu. pokiaľ bud elen jedna partícia tak stačí vybrať prázdny disk a systém si všetko vytvorí...

Abys mohl instalovat Windows, tak nemusíš nic formátovat. Instalátor si ho zformátuje sám.

Když jsem zapnul instalaci tak to po deseti mimutách hodilo chybu s formátováním.

V tom případě je SSD vadné, reklamace to jistí.

nstalace nového systému proběhne klasicky na neiniciovaný disk.. čili na jedno nepřidělené místo na disku.. Instalátor automaticky disk zpracuje, vytvoří oddíly a jede se dále..Za normálních okolností lze připojený nový disk iniciovat ve správě disků.. Jakmile najedeš do správy disků, naběhne automaticky nabídka k iniciaci, volba GPT / nebo MBR a formátování.. Pokud se tak nestane, je disk pravděpodobně vadný..*Pokud na disk přijde nainstalovat systém, není nutné jej iniciovat a poté formátovat, viz popis výše.. stejně bys jej při instalaci odstranil a poté instaloval systém na nepřidělené místo na disku -> instalátor vše potřebné zařídí automaticky..

Vše co říkají všichni přede mnou je pravda.Nicméně pokud základní deska nemá na příslušný SSD drivery/řadiče, nepomůže nic. Jedině jiný typ disku...

Jakože deska v sobě musí mít driver na konkrétní SSD? To snad ne

Je faktem, že do určitých (zejména starších) desek nové SSD (např. nvme) zkrátka "nejdou".Maximálně jako datové, ale toto použití zpravidla nikoho nezajímá - prostě z nich OS nenabootuješ...

Tak starší desky asi nvme rozhraní vůbec nemají, tím je vyloučeno, že by se to tam někdo mohl vůbec pokoušet připojovat Ale jinak pokud má deska SATA, tak by v ní mělo jakékoliv SSD se SATA rozhraním fungovat stejně jako HDD.

On si plete vrstvy. Spousta lidí nezná rozdíl mezi NVME a PCI-e, SCSI a SATA atd...

Mas na tom disku vytvorenu particiu a priradene pismeno disku?Inak plati to co pisu ostatny.

Particiu vytvořenou mít nemá a nemá mít přiřazené písmeno disku. To je optimální stav pro instalaci Windows

Ja pisem ako to je ak to chce formatovat vo win.

- Půlka toho co tu padla jsou naprostá zmata (specificky "jo" je uplně mimo)- S tím ssd není třeba nic dělat, jen na něj nainstalovat systém- Pokud bylo vyzkoušeno víc instalaček a ssd nejde, je vadné- Tazatel neuvedl daný hw, asi typ ssd, desky.. to je naprostý základ

Jj, evidentně je vadné, pokud se formátování někdy v průběhu zastaví a vyhodí chybu.