Samsung 750 GB SATA II nejde přepnout pomocí softwarové utility na SATA I

Samsung 750 GB SATA II nejde přepnout pomocí softwarové utility na SATA I, utilita ten disk vůbec nevidí. Deska Pc Chips M860 1.0, XP SP2.
Jumperem přepnutý disk 250 GB SATA II na SATA I funguje bez problémů.

Díky za rady

Odpovědi na otázku

asi treba pouzit disk aj utilitu na pc, ktory ten disk uvidi aj v pociatocnom stave

A pomohla by mně tahle redukce? Máte někdo zkušenosti?

Moc díky

Je potreba pripojit ten disk na PC, ktere ma "SATA2" radic a pouzit tu utilitu.

(Pokud ji pouzijete na PC se SATA1, nic neprovede, protoze s diskem "nepokeca".)

Pomohlo by tohle?
www.czechcomputer.cz ...

Moc díky?

Je ten disk vidět v BIOSu?

Pokud ne, neuvidí ho ani HUTIL.

V biosu vidět není, a co ta redukce?

Dokud není vidět v BIOSu, není šance.

Zkus jiný datový a napájecí kabel.

Už jsem zkoušel a nic

kup si poriadnu dosku, a tu sracku co mas vyhod. Pri doskach PCChips je zazrak ze vobec ako take funguju, nieto este ze na par rokov staru pcchips sracku chces napojit novy hdd.

Tohle taky:

www.samsung.com ...

Tohle jsem udělal u 250 GB disku, 750 GB už tohle nemá

Pokud ho nevidí BIOS, zkus ho v jiném PC.¨¨

Třeba je DOA.

Předtím jsem ho měl na jiný desce a tam fungoval

Jsi si jistý nastavením BIOSu?

Jde tam spustit autodetekce, nebo musíš parametry disku zadat ručně?

Je ten SATA řadič na přídavném chipu desky a je třeba ho v Onboard Devices povolit a nějak konfigurovat?

SATA povolen mám, ale i ta 250 je vidět v biosu pouze u boot device, jinde není a ve Win jede, ale je vidět jako SCSI disk, tak nevim

Takže řadiči jsi nainstaloval AHCI driver?

No a jak je to ve Win ve Správci disků?

Ve správci zařízení je, že to je SCSI, ve správě disků je ta 250 NTFS v pořádku, ale 750 tam vidět není, ani v biosu ani ve win

Tak odpoj všechny disky (datové nebo napájecí kabely).

A ten nový disk připoj místo toho 250 GB-ového.

Vidí ho BIOS teď?

A když disk není vidět v biosu, pomůže tahle redukce?

www.czechcomputer.cz ...

Nebo radši externí box?

ta redukce by mohla pomoci