» Poradna » Programy

Samovolný zoom v Google Chrome

Zdravím,v posledních dvou dnech se mi stává, že pokaždé když stisknu CTRL, například když chci otevřít nebo zavřít panel a poté chci myší scrollovat, stránka se začne zmenšovat nebo zvětšovat. Vypadá to, jakoby Chrome považoval CTRL za "sticky key". Dělá to ale pouze u scrollování na myši, Pokud např. zmáčknu a pustím CTRL a potom zmáčknu T, nový panel se neotevře. Navíc to funguje pouze v Chrome, v IE mi to nedělá.Nejsem si vědom, že bych v poslední době instaloval nový doplněk software nebo hardware, děje se to i v anonymním okně (bez povolených doplňků). Možnosti usnadnění mám vypnutéSetkali jste se s tím také? nevíte, čím by to mohlo být?Předem děkuji za jakoukoli radu.S pozdravemJiří

Odpovědi na otázku

Uf, taky bych se primlouval za odpoved.Nevim, jestli to je posledni aktualizaci, ale kdyz prohlizim web a pouzivam rolovaci kolecko na mysi, tak se mi ty stranky zvetsuji/zmensuji. Je to dost otravne.Klidne aspon tip na uplne zakazani lupy.Dik.

No nevím asi tomu nerozumím. Když točím kolečkem myši se stiskem CTRL mám lupu. Když totéž dělam na posunovací napravo, tak mi to posunuje výš či níž. V každém prohlížečí

To ano, ale když stisknu, CTRL a pustím ho a potom pootočím kolečkem, stránka se zmenší / zvětší jednorázově. Potom už kolečko funguje normálně. Lupu zakázat nechci, používám ji často.

O lupě to bylo Volničkovi.Může se lepit myška. Zkusit jinou.

Mne tak v chrome delaji dve mysi i touchpad. To samovolne zoomovani bez pridrzeni tlačítka ctrl. ;)Ze by zlobila klavesnice (ctrl), to nepředpokládám. Mam ji zhruba mesic novou a je cista.

No jenze ja u toho to ctrl nedrzim. :)Stejne tak nemam problémy v jinem prohlizeci nez je chrome, přitom zkratka v IE funguje stejne. Problemy u chrome pocituji zhruba poslední tyden. Nemuze to byt dano spis nejakou novou aktualizaci?Tvoje rada, abych to zadal do googlu bohužel prilis nefunguje. Ty odkazy jsou pro Windows lupu, nikoliv tu ve chrome. Ovšem ještě mrknu a pripadne pisnu, jak jsem dopadl.

Vyčkej odborníků, zatím jak píšeš hledej

Tak jsem nakonec něco málo našel tady: http://productforums.google.com/forum/!msg/chrome/R5XO3Q0lpkc/HE8omjIHZn4JJe to tím, že používám software od A4Tech pro svou myš (se dvěma kolečky). Po vypnutí sice funguje Chrome, ale už mi nefunguje druhé kolečko.Je to novou verzí (32), snad to brzy opraví.

jop, to sedi. taky tu mam zapnuty software pro tu mys. ozkousim bez nej nebo kouknu pro nahrade... Diky!

Tip. Nerad. Do vyhledavače napsat Jak zakázat lupu

Jiří, to není pohádka na dobrou noc. Myška si zrovna po hodinové pauze dělala co chtěla, jak v zomu, tak stačilo abych najel doprava, aníž bych klikl na posun, jen jsem s ní hýbal nahoru dolu(bez stisku) a stránka chodila hore dole. Myškou jsem zatřepal a už chodí

Tak mě se děje to, že např. ve World of Tanks nebo World of Thunder (ale i v jiném SW) se posunuje lupa směrem k přiblížení. Jinými slovy se obraz skokově přibližuje. Mám myš od Blood (A4tech) Gun3 V4, ale nejspíš se to někde pere s 3D mouse Space Navigator, jak jsem koukal ze zoufalství i do ovladačů myši. Zajímavé je, že se to neděje vždy, ale jen někdy respektive většinu času . Zatím laboruji a myši se nechci vzdát. Update jejich SW nepomohlo. Odinstalace také ne.

je to asi zvláštní ale dnes se mi stalo že mi kolečko při scrollování pouze zvětšovalo a zmenšovalo a při kliknutí na odkaz nebo na video na yt se otevřel na novém okńe a stačilo pouze stisknout kolečko tím myslím mouse 3 button a vše opraveno jako mávnutí proutkem tak třeba to někomu taky pomůže jinak prohlížeč Opera GX a myš Logitech g502