» Poradna » Programy

Samovolný restart PC

Dneska se mi už dvakrát stalo že se mi počítač při prohlížení internetu samovolně restartoval a po naběhnutí OS nahlásil že činnost byla obnovena po závažné chybě. Nevíte někdo proč se to děje. (kromě toho že jsou erupce na slunci)

Odpovědi na otázku

Podívej se do event logu (prohlížeč událostí), možná tam najdeš příčinu.Příčin může být víc - paměť, disk, zdroj, přehřátí procesoru, chyba grafické karty, ...Pokud je to opravdu vyjímečné chování, řešit to nemusíš. Pokud je to častější, zruš si []Automatický restart ve Vlastnostech počítače / Obnovení systému a z modré obrazovky se snaž vyzkoumat příčinu - jméno DLL knihovny/ovladače, nalezení příčiny podle uvedeného čísla chyby atd.

Moc se v tom asi nevyznám ale díky za radu.