» Poradna » Windows (a jiné OS)

Samovolné zoomování na ex. monitoru na IE

Ahoj, připojila jsem si NTB na ex. moniotru značky Dell, a na daném monitoru se mi prohlížeč IE samovolně zoomuje.. Nevím čím by to mohlo být, všimla jsem si, že to není jen při práci, i když je jen zapnutá obrazovka s IE, tak problikne a mění se zoom... dám tam 100% .. ale přeblikne za chvilku na jakkouliv jinou hodnotu.. 125,.. 113, 70.. zkoušela jsem rest. NTB, vyčistiz IE problížeč, rozpárovat a znovu nahodit externí monitor.. už si nevím rady

Odpovědi na otázku

A dělá to i na monitoru notebooku?Možná blbne klávesnice a náhodně spíná kombinaci na to zoomování.

ano, i na tom ntb IE to dělá také, zkusila jsem i jinou klávesnici (obě tedy na USB)

1) prohlížeč IE je už dávno nepodporovaný a je velmi nerozumné používat ho pro prohlížení internetu.2) zoomování nejspíš provádíš sama nechtěně tak, že na touchpad saháš dvěma prsty. Stačí pak abys prsty pohnula kousek od sebe a máš změnu zoomu.

IE musím v práci používat kvůli appkám, které vyloženě jsou žádané v IE prohlížeči. na TP nesahám, používám klávesnici připojenou přes USB - zkoušela jsem i jinou klávesnici, také přes USB připojenou

Ok, to používání IE tedy chápu. Potom musíš nechtěně mačkat nějakou klávesovou zkratku. Tuším je to ctrl a +. A nebo je vadný touchpad, že by si to zoomování vymýšlel. Samo se to určitě nedělá, to je jistota.

V práci mi to nedělá,pouze doma. Už jsem i z domova volala na IT helpdesk naší společnosti, připojili se mi vzdáleně na NTB, na nic jsem nešahala a sdělila jim zrovna když to probliklo a zazoomovalo, ale neviděli to.. už si připadám s prominutím jak debil. Vzdávám to,.. práce s tím mi sice vadí ale nic s tím asi neudělám.

Jiná externí klávesnice to nevyřeší, tím to určitě není.Nedá se nějakou klávesou vypnout TP? Kdesi se prostě musí generovat ten příkaz pro změnu velikosti.Dá se zjistit, jestli to dělá i v jiných prohlížečích?

Ve volitelne aktualizaci Win KB5000842 je hned jako prvni bod, co to ma opravovat, tohle:"Updates an issue with zoom that occurs when using Microsoft Edge IE Mode on devices that use multiple high-DPI monitors."Tudiz bych to zkusil nainstalovat..