Samovolné zapínání větráku v notebooku na plný výkon

Dobrý den, od včerejška se mi stává, že se mi každých několik minut roztočí větráky v ntb na max výkon točí se zhruba 30 vteřin a potom utichnou. Mám notebook Acer V15 Nitro Black Edition a nikdy ani při hraní neběží tak hlasitě jako ted. Přitom ntb není nijak zatížen pokud zapnu hru tak běží na plno stále což předtím nedělaly. Napadlo mě, že by to mohlo být NVIDIA ovladači, před pár dny byla aktualizace tak jsem odinstaloval ovladače ale problém trvá. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Zřejmě zanesené žebrování a průduchy chladiče, pak dochází k přehřívání. Doporučuji nejprve nechat notebook vyčistit.

Zapomněl jsem doplnit že se nepřehřívá. Dle Open Hardware Monitor je teplota v normálu.

Vypozoroval jsem že i v plné zátěži jsou oba větráky úplně vypnuté a po chvíli se roztočí úplně naplno. Ntb se nechladí průběžně ale nárazově. Větráky stále vypnuté a každou chvíli se zapnou na max

Pak by to mohl dělat špatně nastavený management - ultra silent, pasivní chlazení, či něco podobného. Takový režim se většinou nastavuje a používá pro chod na baterii, aby byla co nejmeněí spotřeba e.e., větrák běží jenom chvilku, vychladí, zase vypne.