» Poradna » Programy

Samovolné vypnutí WinXP

Nenašel jsem to v historii, tak se pokouším tímto způsobem.Mám P4 3GHz, 800MHz, 1GB RAM, Radeon 9000, ....Win XP. Před 14 dny jsem natáhl do PC DC++, když jsem se v něm chvíli pohyboval, protože nefungovalo stahování, najednou z ničeho nic samovolné vypnutí PC. Nové zapnutí trvalo PC asi 1 minutu, než dostal monitor odezvu a zapnul se. Tak jsem DC++ odinstaloval a pustil jsem se do torrentů. Stahuji nonstop asi 11dnů. Během těch 11dnů se mi asi 2x, či 3x podařilo samovolné vypnutí PC, bez jakéhokoli upozornění.Včera jsem během stahování torrentů zapnul hudební program CUBASE, který se svými pluginami zabírá celkem dost silně CPU. Chvíli jsem pracoval a opět samovolné vypnutí. Jenže pak jsem se nemohl asi pětkrát dostat zpět do WinXP, protože samovolně vypínal. Dostal jsem se do Biosu a viděl jsem, že teplota na CPU je kolem 90°C. Protože nevím, jaká má být teplota - ptám se na to, a také bych rád věděl, co může způsobovat ono samovolné vypnutí. Pokud nedělám na PC žádné těžší operace, funguje normálně... myslíte, že na to má vliv i stahování torrentů? Ještě jednu otázku - to už mám delší dobu i za minulé základní desky, která odešla, občas mi prskne monitor a malinko jakoby probleskne. Někdy to není vůbec, někdy třeba několikrát do hodiny.... Čím by to mohlo být - grafikou, monitorem? Jinak mám NOD32 a KerioFirewall a AdAware spyware - vše aktualizováno...

Odpovědi na otázku

Stava sa to aj mne ale 90°c na procesore je troška vela. Optimalne je tych 50°c pri zatazeni do nejakych 80°C. Vypinat ti ho moze bios ktory ma nastavenu kriticku teplotu procesora a pri prekroceni automaticky vypne aby sa neznicil procesor. Skus sa dopatrat preco je tam tych 90°c, vycisti procesor od necistôt.

Už jsem se dal do vyfouknutí prachu na chladiči a budu sledovat dále - děkuji za pomoc....

Přesně, kdyby to nepomohlo, tak podmazat procesor pastou. Probleskávání, buď špatný kontakt kebelů nebo u CRT se spouští degaus (odmagnetování) a nebo máš monitor zapojený do jiné zásuvky než počítač a nebo ti odchází monitor (vyzkoušej jiný)

Teplotu budu nyn sledovat - stáhnul jsem si MBM, tak uvidím, co bude dál.Ten monitor je to 19'' CRT Flat AOC - přehodil jsem zástrčku do stejné roztrojky, tak také uvidím.... No jiný monitor - to asi bude těžké, kdo mi ho půjčí....