» Poradna » Notebooky

Samovolné vypínání Win 10 tabletu

Dobrý den, v poslední době dochází k samovolnému vypínání mého zařízení Umax VisionBook 13Wa Flex. Tablet má Windows 10. Před samotným vypnutím seobjeví obrazovka "Potáhnutím vypnete počítač" - to je okno, kterým se může vypnout tablet. Po pár sekundách se tablet sám vypne a po vypnutí v něm "lupne". Netušíte, zda je chyba na straně software (Windows 10) nebo hardware? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

raduj sa, to zariadenie nieje vhodne na pouzivanie v roku 2021, takze mozes kupit normalny novy notebook. Pod ryzen4500U nechod..

Kde mají notebook s 4500U za 7 litrů prosím pěkně? :)Nicméně,základ je udělat čistou instalaci Windows,případně vyzkoušet nějakou Live distribuci Linuxu.Tím se vyloučí HW.problém.

kto pise, ze za 7? Daj to 3x a tam su notebooky ktore je rozumne kupit.

On má levný notebook za +- 7 litrů a ty mu radíš notebook za +-21 ? Ono rozumný základ začíná na 10,ne za 20...

za 7 si kup repas s i5/8GB/120-240 SSD

Kdybys uz toho troleni nechal. Jsi jen za namysleneho hulvata. Svete div se ty pocitace se daji pouzivat a to plnohodnotne pokud se pouzivaji pro ucel pro ktery jsou urcene. K cemu vykon kdyz to ma clovek treba na youtube, hbo apod. Nebo RDP repas za 7 bude mit otresny display, bude hlucny, bude velky, na baterii nevydrzi zdaleka tolik

Na to co na tabletu dělám - sledování filmů, prohlížení webu a sem tam něco udělat v Office je i v 2021 zcela dostačující

"Potáhnutím vypnete počítač"Toto se na tabletech objeví po krátkém podržení vypínacího tlačítka.Pokud se vypínací tlačítko podrží dlouho, tablet se vypne bez dalších otázek (je to stejné jako u jakéhokoli jiného počítače).Ergo, pátrání bych začal u vypínacího tlačítka. Typicky takovou závadu způsobuje Cola, Pivo či jiný sladký nápoj. U tabletu je ale vypínací tlačítko velice mrňavé (myšleno mikrospínač v útrobách zařízení) a oproti desktopům či notebookům velice namáhané, takže může být jen děsně vymačkané a pak se zkrátka občas sepne i když by nemělo. Výměna je jednoduchá a levná, bohužel ji skoro nikdo nedělá. Servis by v takovém případě pravděpodobně nabízel výměnu desky na které je tlačítko osazeno což nemůže být ani omylem rentabilní.

on to nieje tablet ale konvertibilny notebook. Ak mu to robi tlacitko power, tak to v v ovladacich paneloch - moznosti napajania normalne vypne.

Tohle je celkem jistě HW problém. Z nějakého důvodu si tablet myslí, že je stisknuto on/off tlačítko.

Děkuji za odpovědi. Zkoušel jsem tablet vypnout pomocí tlačítka na zapnutí/ vypnutí až se objeví obrazovka "Potáhnutím vypnete počítač" a táhnutím po displeji jsem ho vypnul. Objevila se ještě modrá obrazovka "vypínaní" (ta se při samovolném vypnutí neobjevuje) a tablet se vypnul, ale k žádnému "lupnutí" nedošlo, to je zajímavé.

Zajímavé to zase tak moc není. Podle mě je prostě problém s on/off tlačítkem, úplně nejvíc bych tipoval, že někde v jeho okolí zatekla trocha nějaké tekutiny. Nevíš o tom něco?

Měl jsme tablet rozdělaný a u vypínacího tlačítka žádné známky zatečení nejsou. Pravda je trochu vyglondané, ale těžko říct, zda to může být tím. Já tablet v podstatě nevypínám, tlačítko používám pouze v případě, že se vybije a chci ho zapnout. Nejspíš je čas koupit nové zařízení. Ono už ani baterka toho moc nevydrží.

Každopádně to je někde kolem on/off tlačítka. Ten posuvník pro vypnutí jinak vyvolat nejde. Takže asi opravdu nejvyšší čas na výměnu