» Poradna » Ostatní

Samovolné vypínání počítače...

Dobrý den,zrovna mi volala mamka z práce a říká že co pár minut se jí vypne počítač (znenadání jen tak), kvůli toho nemůže dělat svou práci (účetnictví).Nevíte někdo čím to může být? Jen vím že to je malá forma, něco NA PODOBU ZOTAC ZBox (asi lenovo).

Odpovědi na otázku

Cokoli od nějakého viru, přes přehřívání až po odcházející zdroj. Zjistit co je příčinnou je na trochu větší laborování. Jestli má mamka možnost tak ať zavolá svým IT pracovníkům. Ikdyž vzhledem k tomu že volá tobě tak tuhle možnost asi nemá co.

Ted pry jak ho zapla po 15 min tak se okamžitě vypnul...

Těch příčin může být halda. Špatný zdroj, něco se přehřívá (GPU, CPU), něco na desce, atd. Pokud pracuje v nějaké firmě a mají na počítače nějakého "ajťáka", tak ať mu strčí, pokud je živnostník, tak nějaký servis v okolí.