Samovolné vypínání PC

Mám starou sestavu HP Compaq 6005 Pro + GK s napájením jen na desce. Před časem se začal PC sám vypínát, prostě jako když vypne proud, vypne a hned se zase startuje. Myslel jsem, že by to mohlo být prachem a tím sníženým větráním, ale po vyčištění problém pokračuje.Nevšiml jsem si, že by to bylo v závislosti na vytížení, někdy načítám zaráz 16 stránek + běží antivir a nic, jindy se vypíná opakovaně hned při zavádění systému a pak zase celý den drží.Podle toho si myslím, že by to mohl být špatný zdroj. Jak a čím jej otestovat, abych zbytečně do takové staré sestavy nevrážel za zdroj, když by byl pak problém někde jinde. Případně jak systém otestovat. Děkuju

Odpovědi na otázku

Tak nemusí to být nutně jen zdroj, i základní deska může blbnout.Nejjednodušší je, vymontovat z nějakého staršího počítače (určitě nějakému známému kdesi leží) zdroj a vyzkoušet. Podle mne nejrychlejší řešení zjištění zdroj / nezdroj

Ještě mě napadlo, jestli to nemůže být virem. Avast mi začal hlásit nějaké ohrožení, pravděpodobně z nějakého staženého souboru z uloz.to. Testem i po restartu jsem byly nalezené nějaké nakažené soubory a hozené do truhly. Ale to vypínání začlo tak 1-2 dny před tou hláškou od Avastu.