Samovolné vypínání PC

Dobrý den,prosím o rady, čím je způsoben následující problém:Počítač: cca. 7 let starý, windows xp, procesor: intel core 2 duo, 4 GB ram, grafická karta Nvidea GeForce 9800 512 MBV průběhu práce na počítači v různých časových intervalech pravděpodobně při vyšší zátěži (tj. otevření více oken např. dva prohlížeče a další program) dojde k tomu, že mi zašedne obrazovka jako při vypínání počítače a objeví se okno s volbou vypnout nebo restartovat počítač. Není možné ji zrušit a i když nic nezvolím, počítač se i tak vypne. Toto se opakuje i třikrát v jeden den.Snažil jsem se kontrolovat teplotu a napětí zdroje pomocí různých softwarů, ale nenašel jsem problém. Teplota v normálu. Prosím o radu, čím je to způsobeno a zda je možné a reálné to opravit. Děkuji.Láďa

Odpovědi na otázku

Mno může to být i sw problém, zkoušels linux, či reinstall win atd... ? Většinou pc pokud má hw problém "padne", ale že by vyhodilo okno s vypnutím, to podle mě standardní není (možná se pletu)