Samovolné vypínání OS

Nejprve bych Vás chtěl všechny pozdravit o požádat Vás o radu či tip na problematiku samovolného vypínání OS. Zde na fóru jsem sice nějaká témata co se týkají samovolného vypínání zahlédl, ale nic charakteristikou neodpovídá závadám které zaznamenávám já. Proto mi dovolte Vás uvést do obrazu..Před časem se začalo stávat, že starší stolní PC, který používají rodiče převážně pro potřeby internetu, se začal sám od sebe vypínat. Bývalo to vždy po nějaké době provozu. Jako první mě začaly napadat věci jako např. vadný zdroj, nebo přehřívání CPU či GK. Nicméně vypínání nebylo vždy úplné a nahodilé jako bývá obvyklé při poruše zdroje nebo přehřívání. Navíc teploty byly vždy v pořádku. Docházelo k postupnému odhlašování windows a následnému vypnutí PC. Z toho jsem přemýšlel jestli se nemůže jednat o nějaký softwarový problém. Po dalších peripetiích jsem odpojil disky, vybral ten v lepší kondici a v druhém stolním PC jsem jej naformátoval. Po té jsem dokonce úspěšně nainstaloval nový OS do starého PC. Nicméně problém dále přetrvával. Zkoušel jsem win XP i win 7, ale nic nepomohlo. Začal jsem tedy zkoušet obměnu hardwaru. Půjčil jsem si zdroj a vyhrabal starší součástky, které byly původně v tomto rozbitém PC před upgradem.. Postupně jsem tedy vyzkoušel vyměnit zdroj, ramky, CPU, GK. Nic nepomohlo. Zkoušel jsem dokonce obnovu Biosu, ale ten byl aktuální neboť jsem jej kdysi kvůli upgradu CPU musel přeinstalovat a nyní se mi jej už znovu přeinstalovat nepodařilo. Usoudil jsem tedy že chyba musí být v jediné věci, kterou nemůžu vyměnit, protože ji prostě nemám a to v základní desce.. Tím jsem to celé uzavřel, protože zkoušení nebo pořízení nové desky do tak starého pc by už nebylo výhodné..Hledal jsem proto levnou a funkční náhradu pro rodiče na prohlížení internetu a možná nějakého toho videa..Objednal jsem pro rodiče na prohlížení internetu nový mini PC od Gigabyte. K tomu samozřejmě SSD a ramky, jelikož ty nejsou součástí Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Dotaz je účinný pokud je nejvýše ve třech větách, které vystihují podstatu problému. Budu-li si chtít přečíst román, tak určitě ne takovýto tvůj.

To je velice zvláštní protože obvykle když jsem někdo napíše žádost o radu o třech větách tak se mu většina vysměje s tím, že nemají dostatek údajů na rozumnou odpověď. Dotaz píši tak abych většinu odpovědí už dopředu vyloučil a aby člověk způsobilý se nemusel složitě doptávat na údaje které mohu poskytnout ihned. Nechci nikoho nutit do čtení románů, ale snad někdo kdo toto dočte až dokonce mi bude umět poradit...

Zvláštní je tvoje úvaha, že někdo bude číst takový šílený elaborát ;) Tak to napiš znovu a zkus se omezit na 3 věty. Do nich zajisté budeš schopen vložit všechny POTŘEBNÉ informace, když si odpustíš 90% zbytečné omáčky

navrhuji použít kombinaci Win8.1 a Clasic Shell na nahrazení Start nabídky klasickou. Odpadnou problémy s úpravou instalaček protože Osmy už novější hw znají

Nabootuj z flešky linux a čekej.Vypíná se >> HW problém.Nevypíná se >> HW je OK, jde o problé s OS.Podle výsledku se zařiď dál.Kromě toho, ve Win. existuje Prohlížeč událostí kde se dočteš co se dělo/děje...

I při nabootování Linuxu (tedy před instalací) se PC vypínal. Momentálně mám nainstalovaný win10 a díval jsem se do prohlížeče události, nejsem avšak odborník, ale neobjevovaly se ani chyby ani varování tak tam je to snad v pořádku.Před chvílí se mi podařilo doinstalovat ovladače od výrobce a ani to nepomohlo.

Takže problém není "Samovolné vypínání OS" ale počítač se vypíná, že?

No vzhledem k tomu, že počítač se nikdy nevypnul v biosu a že jsem v něm strávil hodně času, a také protože se PC vypnul vždy buď při instalaci OS nebo při zapnutém OS jsem nechtěl tuto vadu nazvat "samovolné vypínání PC". I zde jsem viděl žádosti o pomoc při vypínání pc, nicméně nic plně neodpovídalo mým problémům..

Myslím že to plně odpovídá vašim problémům, PC se vypne pbez vašeho podmětu.

Při spuštěném OS se dokonce objevovala tabulka "ukončování a odhlašování" tzn. tipoval jsem to spíše na kombinaci OS a Bios.. Zvláště když jsem u starého PC vyměnil vše kromě základní desky a jak se nakonec ukázalo tak i kromě klávesnice... Každopádně problém je snad vyřešen a tím si můžeme toto malicherné slovíčkaření odpustit..

V tom případě jednoznačně HW problém (asi deska nebo zdroj). Instalace žádných driverů/softu nepomůže - vadný HW to neopraví, což je logické. Pokud je PC ještě v záruce > reklamovat, jinak > sběrný dvůr...

Jen střelba úplně naslepo a možná i mimo terč.Co je u všech strojů stejné? Nezůstala tam třeba stejná klávesnice se sleep tlačítkem/klávesou, která by mohla zlobit?

BINGO! Už když jsem to četl ve vlaku cestou domů tak jsem se nad tím hodně zamýšlel, protože to byla jediná věc, kterou PC měly společné, ale nikdy v životě by mě ani nenapadlo, že takto závažný problém, může mít na svědomí něco tak triviálního jako je vadná klávesnice. Zkusil jsem tedy vzít "starou klávesnici" připojit ji ke třetímu plně funkčnímu PC a ejhle, PC se po chvílce vypnul.. Klávesnice samostatné tlačítko na SLEEP nemá, ale vzhledem k okolnostem to bude trefa přímo do středu! Škoda jen, že jsem dnes odnesl miniPC na reklamaci <=p Nevadí tak budu v czc zítra za blba <=DTímto bych ti chtěl teda velmi poděkovat za cenou radu a doufám to i celé uzavřít. Momentálně jsem po stopadesátéosmé nainstaloval OS na starý PC a musím říct zatím vše vypadá OK, snad to tak dopadne i s tím novým miniPC až se vrátí domů..

Problemy s restratami mam aj ja.Tie dovody u teba mozu byt viacere. napriklad vadna zasuvka siete. jednemu PC to nevadi a inemu hej.Casta vada je konektor napajanai v notebooku, vyzera funkcny ale po dotyku ide restart. Nove internety maju na starych strojoch vysoke naroky atd.

To samé mám já ,ale něco trochu jiného, mám acer nitro 5 a když si na tom zahraji tak mi začíná rozjíždět notebook a za 20 minut mi vypadne a vypne notebook když hraju , ale když mám zapnutou hudbu na youtubue tak za 1h se mi sám zničeho vypne, ale bez nabíječky , s nabíječkou to nevypadává.