» Poradna » Mobily

Samovolné vypínaní mobilu

Dobrý den,mám mobil Ekinox K5.Nedávno při zapinání mobilu mně na displeji začly naskakovat čínské znaky.Došlo prý k napadení a prolomení hesla(PIN¨)Po opravě v servisu(do továrního nastavení)mně po vypnutí,nebo samovolném zhasnuti se vždy na obrazovce objeví žádost o znovu zadání PIN.To jsem dříve neměl-pouze při totálním vypnutí.Děkuji za radu jak to opravit.

Odpovědi na otázku

Koupit normální telefon.

Servis?

Obvykle se to vypne v Nastavení ...

Já bych řekl, že to je naprosto v pořádku. Řekl bych, že vám v servisu aktualizovali systém. Takhle se to totiž má normálně chovat. Potom nedojde k napadení a prolomení hesla. Ale jde to pochopitelně vypnout úplně, což vám ovšem vřele nedoporučuji. Už jednou jste si to nechal zmrvit.

Díky za odpověď.P.s nikdy jsem nezrušil zabezpečení přes PIN a přesto mně číňané napadli.Před opravou nebylo nutné zadavat PIN,pokud nebyl mobil totálně vypnutý.Pomohl jsem si nyní tím,že jsem prodloužil dobu vypnutí monitoru na 2min

Běžně je v Nastavení volba typu "Zadat PIN při odemčení" a je to asi default, takže to vypni (já to třeba taky nepoužívám).

Tak když vám jde odemknout mobil bez PINu, tak vám do toho mohl vlézt prakticky kdokoliv. Od toho tam ten PIN je (jinak to řeší otisk prstu). Když to vypnete, je to nezabezpečené.

Asi máš v nastavení naplánované restartování já tuto volbu na Samsung mám vypnutou.

Zřejmě něco takového. https://ibb.co/ts0x1Dp

2 GB RAMV prodeji od 18. 9. 2018= sběrný dvůr