» Poradna » Windows (a jiné OS)

Samovolně se vytvářející složky na ploše

Dobrý den,poslední týden mám velmi zvláštní problém. Na ploše se mi samovolně vytváří složky s různými názvy (jako: c8, l5 atd.) a uvnitř těchto složek je pak vždy jeden soubor s šíleným názvem (přeně: c8648559b34979a421adad208f5605e7c4eaac4b.file). Nevím co s tím. Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Z tak neuplného popisu mě napadají v rychlosti jenom dvě věci. Za prvé, omylema nainstalovaná nějakáká aplikace s blbě zadanýma cestama a tohle jsou nějaké dočasné soubory které se vytvářejí tam kde by něměli být. Za druhé je pc zavirované či nějak jinak zablešené. Mrknul by jsem se co obsahují ty .file soubory a jak jsou velké. Rozhodně by jsem proveld kompletní antivirový test, projel to na spyware a ransonware. Podobně se choval jeden kryptovirus na který jsem před časem u jednoho storje narazil.

Nikdo se tě neujal, zkusím to sám, doufám se další přidají s adekvátními vstupyMůžou to být systémové složky které se dají skrýt. Takové i když s méně čísly se mi zjevují vr starém ntb mezi ostatnimi položkami ( videa, fotky, holky, motorky) ne na ploše

Děkuji za podněty, soubory se objevují na firemním PC kde je antivirus a spousta ochrany takže bych vir jako možnost asi vyloučil. Jinak by už o tom IT věděli. A ano zkoušel jsem se jich na to ptát. Kloudné odpovědi se mi nedostalo takže zkouším místní poradnu.

Jeste dodam k poznamce ze je tam nekolik ochran. Jednou jsem testoval jednu aniransomware aplikaci. Ta si vytvarela na disku "navnady". Napriklad v par lokacich vytvarela slozky s generovanyma souborama (.doc ,.txt. apod.) Obsah sice byl nahodne generovany ale ta aplikace monitorovala jejich stav od doby jejich vzniku. Pokud zjistila ze nejaky proses obsah zasifroval, tak ten proces zablokovala a zacala kricet ze je problem. Je docela mozne ze je to i tento pripad.

Některá z aplikací koliduje s OS a výsledek je zřejmě nevyžádaná složka s nepřijatým obsahem. Svého času mi to prováděly automatické aktualizace, které nebyly pro můj NB a OS určeny; některé složky mající balíček se vyvrbily na C oddílu.Složky šly smazat z plochy i C oddílu.

Dle mého je to hash.

ja zas myslim ze to bude trava

Mám podobný problém. Vytvářejí se mi samovolně prázdné složky na discích, které připojím. Po smazání se vytvoří znova. A postupně se vrství, nejdřív to byla jen jedna prázdná složka "Videa". Poté se přidala složka "Filmy", ve které je prázdná složka "Videa". A postupně se přidávají. Každou z těch složek jsem kdysi vytvořil a teď se tvoří sami :)Někdo nějaký tip?Děkuji