» Poradna » Ostatní

Samovolné restartování PC

Dobrý den každý den hraji na PC World of Tanks a kolem 15 až 17 hodiny hraji a v tom černá obrazovka no prostě počítač šel do tvrda a pak znovu naběhne. nevíte čím to je ?

Odpovědi na otázku

Prosím nevíte děje se to každý den

Zase pr.d infošiek:1. aký CPU, chladič, GK, teploty....?2. robí v tú istú hodinu každý deň?3. preveril by som OS na virusy: MBAM, MS malicious, eset online scanner, defender (alebo aký antivirus máš)4. hra legálna?

Lubo "mysli", ty mě někdy tak rozsekáš, to se nedá číst 2 - to je asi jasný, když hraje, tak mu to padne3 - to nejsou viry4 - to nemá nic společnýho, World of Tanks bych chtěl vidět s crackem

Nelegálny WoT nie je? Nie som závislý, tak neviem. OS a hra predsa má čas v... tak ako je možné, že mu to padne práve v nejakú hodinu? Logika mi hovorí, že by to mohol dokázať virus.

Musíš se na to koukat tak, že když hraje hry, je PC v maximální zátěži, PC nezvládne maximální zátěž

WoT se nedá "ukrást", jenom si tam můžeš dokoupit různé věci (tanky, místa v garáži, doplňky atd... => vše kontrolováno serverem, neexistuje crack nebo tak něco). Jinak, než zdarma, se stáhnout nedá.

Napiš co máš za CPU,GPUZkontroluj CPU, potom CPUCPU - Stahni: HOT CPU TESTER a do toho spust OPEN HARDWARE MONITORTím zkontroluješ teploty CPU v zátěžiGPU - test FURMARKhttp://pctuning.tyden.cz/index.phpa napiš při čem ti to padlo

sázim na CPU

Já sázím na pouťový zdroj nebo kancl desku.

Uvidíme co napíše za sestavu

ps. teď to zpadlo znovu !! Sestava : asus M5A97 : AMD fx 8300 : WDC WD10EZEX-00BN5A0 : samsung SSD 850 EVO 120 GB : AMD redeon R9 380 series

tak program FURMARK max teploty 78 stupňů

A teploty CPU? A přesný typ zdroje? Na FX-8300 + R9 380 potřebuješ slušný zdroj. Pokud tam máš nějakou legraci typu "600W za litr" není se čemu divit.

A zdroj + chladič na cpu je jaký ? Cpu je ve stocku, nebo přetočené ?

Takže test prosecoru zátěž mám teploty max 46 stupňů a zdroj mám Seasonic S12II-620 620W

8300 v zátěži 43C? Jako i ve stocku by mělo mít víc... Zdroj je taky slušný... takže by to chtělo zatížit a poslat screen z CPUID HWmonitoru třeba. Protože ne každej soft měří dobře (navíc tě zajímá teplota cpu, gpu a kaskády)

Měřím přes HW monitor a teploty jsou v pohodě vážně to sám kontroluji ( jsem celkem dost přes pc) ale v tomhle nevím proti virům jsem udělal vše našel jse 1 a byl odstraněn ale stále trvá ten restart ( jde o to že hrajia povídám si a najdnou černá obrazovka a ticho počítač pípne že se zapíná a normální start )

Hele mám to půl roku ten pc a šlapal v pohodě ale od té doby cca né hned co jsem si stáhl toto: http://support.amd.com/en-us/download/apua nastavil si něco pro tu hru jako omezená teplota cpu a větráky + fps ve hře také jsem si myslel že je to tím ale potom jsem to zrušil pro tu hru a dělá stále ( měřil jsem teploty při hraní a v normě cpu nešlo přes 50 a grafika přes 68 stupňů)

Podivná chyba, vše se na první pohled zdá ok, ale mě to stejně ukazuje stále na teploty (on i zdroj se může třeba péct a pak vypínat, pokud je na něm kilo prachu)

chladič cpu je noctua NH-U12P

Stahni : AMD OverDrivemě neukazuje teploty, na teploty mám OPEN HARDWARE MONITORhttp://www.jpeg.cz/obrazek/eU7ghttp://www.jpeg.cz/obrazek/eU7rMám 4+1 napájecí kaskádu, víc taktovat nemůžu (pálení čarodějnic)

Říkám teplotami to není jsem si jist zaměřil bych se na ten ovladač

Jestli se ti to nepovede odinstalovat, tak nová instalace WIN

Když měsíc řeším nějakej oser a vím, že to je SW věc... dojde to tak daleko, že se nas.... a prostě nahodím komplet Widle, za půl hodiny vyřešeno... (pokud reinstall driverů atd. selže). V 90% případů se to tím vyřeší (než se s tím další měsíc srát, na to nemám čas...)

Jo a také jsem mýval modrou obrazovku smrti nesla při jak byl reinstal a ted cca měsíc pote byl taky tak jsem dal proti tomu viru a už nemam modré smrti jen stále reset ( pokud by to šlo od zdroje tak by se vyp natvrdo ale tohle je čistý reset větráky se točí pořád a diody svítí)

Odpoj kabely od základní desky,HDD a znovu je zapoj, Ramky vycvakni taky.To není virama. Máš tam nějakou chybu.AMD OverDrive /test stability nech běžet alespon 2 hodky.Nebo bud drsnější - test OCCT

RAM - test, možná ti to dělají RAMKY

Přidej Ramkám v biosu trošku papů 1,65V, ale první je vycvakni a znouvu zacvakni

jo a ony se usmaží ne

Dej jim 1,65V ! to neni nic, to si je jenom polochtal

No a k čemu my to pomůže ? ( jelikož jdu na školu IT tak my to zajímá podrobně co dělám a proč)

Protože máš RAMky předpokládam 1800MHz, a nevim kolik jim asus deska dává za napětí, mě dává zakladní deska defaut 1,5V - to je málo, musel sem přidat 1,65V

ALE ty ramky vycvakni a zacvakni, špatné kontakty, to počítače dělají, občas to blbne

Proč by měly ramky v základu jít o 0,15V nahoru to mi není jasné...

Já jsem to napsal blbě, moje deska neumí RAM XMP, jenom jedec.Ramky mám 4GB 1600MHz cl9 jedec, potom jsem kupoval další 4GB 1600MHz cl9 XMP ,kterou bios vůbec nezná, musel jsem jí nastavit růčo, snížil jsem časování na cl10 a zvýšit napětí na 1,65V abych se dostal na 1600MHz.-----------------------------------------------------------------------------------------------------Já už vim asi proč mu to padá, má 2X4GB, jedna Ramka mu blbne (špatná Ramka nebo dotyky), proto chci, aby zvýšil napětí RAM, abych mohl vyloučit RAMKY, TEST Ram trvá moc dlouho.

Tak ten den memtestu se dá přežít... já sem striktně proti zvyšování napětí na pamětech.. přece jen to teče přes cpu... (jako jo, 1,65 není taková darda, ale i tak...)

Ok zítra prosím pošlete my sem odkazy na ty programy + info co mam udělat a dat sem

Jako takhle teď my pošlete odkazy a zítra cca v 10 ty programy spustím

děkuji

Jsem zvědavý a rad se všemu přiučím proto se porad vyptávám ale málokdo vysvětluje

Ramky mám 1600

A vycvaknul si je a zandal si je ?

Jojo a v BIOSU jsem nenašel žádné napětí jen zvolte frekvenci a tam mám auto

Vypni PC, a dělej ty Ramky (vyndat - zandat), a napiš co máš 2x4GB, 1x8GB,2x8GBhttp://www.jpeg.cz/obrazek/eUa5

2x4 GB a už jsem je vyndal a zandal

Mám zaplí test stability na One Drive

PArdón Over drive

a open hardware monitor, potřebujem vědět teploty

http://www.jpeg.cz/obrazek/eUaFNapětí zatim nech být, nech auto

Tady vše co mám na ploše http://www.jpeg.cz/obrazek/eUa9

https://www.czc.cz/asus-m5a97-le-r2-0-amd-97... To je pěkná mrd.ka ta deska, to je něco podobného jako mám já VRM 4+1, ale já tam mám chladič kaskády.Co to tam máš ? NB frekvenci - 2383MHz - To musíš sundat na 2200MHzSi něco zapínal v biosu, nějakej AUTO CLOCK (automaticé přetaktování)V biosu dej - load default bios

Jo jo sem tam jsem si s tím hrál no takže teď mám jít udělat co ?

V biosu - load defaut seting, Load Optimized Defaults nebo tan něco

OK pak se ozvu mám to pak vyfotit ?

ANO

to je to už ok. počítač máš stabilní, ještě ti napíšu o kolik to přetaktuješ

Proč to mám taktovat ? ( a to padání bylo tutím ?)

Severní můstek, to tě zlobilo, udělet test stability, nebo zahraj tanky, ted už to bude v pohodě

Ok dík a s tím taktováním jak já jsem chtěl taktovat ale .. víc to žere a nevím co tím získám ?

Máš FX 8300 95W CPU, tak z něho uděláme 125W FX 8350, nebo FX8370Dostaneš větší výkon na jádro, ale jestli nechceš, tak to necháme být

Takhle bude to žrát víc pořád non stop nebo jen v zátěži ( klidně mi to napište plánuji přetaktovat po prázdninách cca. budu rád

+ co získám tím že změním takt GPU u grafiky a takt paměti ?

grafiku nech být, tu už máš na 80C, nic s ní nedělej

Přidáš ventilátor na napájecí kaskádu (prostě ofukovat kaskádu), jinak odděláš zakladní desku, jestli ti odejde napájecí kaskáda může sebou vzít CPU do křemíkového nebe.http://www.jpeg.cz/obrazek/eUaqV biosu vypneš turbo (core boost), CPU VID max 1,36V nebo radši 1,35V, AMP - vyp (to je omezení TDP), budeš zvedat CPU Multiplikátor (násobič) o 0,5, při každém zvíšení frekvence budeš sledovat teploty a uděláš hodinovej test AMD OverDrive /test stability, zastavíš se někde na 4GHz na všech jádrech možná víc. Frekvenci NB a HT nezvyšuj - nemáš na to desku.Strop poznáš pády systému a kousnutí,restartování PC

Takže pokud chci taktovat musím schladit kaskádu ?

Ano

máš TDP max 140W, jako mám já

ok a chladič seženu kde ?

Nikde, koupíš ventilátorhttp://www.jpeg.cz/obrazek/eUnC

Jo takhle těch mám asi 8

Ještě musíš potvrdit testy stability a hraním tanků, že to bylo špatně nastaveným biosem

A Ramky ti šli na 1156MHz

Pardón za kvalitu : http://www.jpeg.cz/obrazek/eUnQ

Takhle to mám já teď

To ale špatně, jsem ti nakreslil pohled z boku.http://www.jpeg.cz/obrazek/eUnChttp://www.jpeg.cz/obrazek/eUnO

Kdybys uměl číst, tak si potřebné najdeš na netu. Nikdo nemá povinnost líného vodit za ručičku.

WiQiX - vsadil dobře, pouťová deskahttps://www.czc.cz/asus-m5a97-le-r2-0-amd-97... protože kdyby měl tutu, tak by to bylo v pohodě i s jeho nastavením biosuhttps://www.exasoft.cz/asus-m5a97-r2-0_d92982.html

Koukám, že tu všichni řeší problém s HW, ale to co popisuješ dost často dokážou udělat všelijaké mody a modpacky do WOT. Hraješ čisté tanky nebo tam nějaké mody máš. Pokud s modama, zkus čisou instalaci WOT bez modů jestli ti to bude dělat taky.

Bez modů

Hele, trochu z jiného pohledu. Nemáš prostě v Plánovači dané restartování?

To asi ne ale řekni kde to najdu jás se kouknu

Ne ne nic tam nastaveného nemám

Tak nyní proběhl zase restart !! nevím proč ale stává se to v tento čas cca a večerní 2 krát za den

+ je možné aby byl nějak zaseklý program ve windowsu a pořád ho resetoval ? protože jsem tu nyní nebyl pc jen stahoval film a když jsem přišel byl po restartu takže my napadá jeden program kterým jsem chtěl vyřešit chyby v systému a poté co program něco opravil tak chtěl restart ale já mu ho zatrh tak aby nebyl seklej v systému ( nejspíš to tak bude doba od kdy to dělá by seděla )

Jsi ten "Admin", tak si poraď!

Testy stabibility ok ?Vyndej jednu ramku, hraj 1den tanky, potom vyzkoušej 2 ramku s tankama.Máš asi jednu vadnounebo tohle, otestovat ramhttps://www.youtube.com/watch

A ten program to dělat nemůže ? ( ps. teď jsem nehrál pc byl v úplném klidu ) to nebude RAM

Udej ty všechny testy, nebo se nepohneme z místa

Se ti ukončí programy a restartuje se, nebo to je jako když zmáčneš reset, mám nedostatek informací od tebe, restartovalo se ti to při čem (počítač v klidu nebo v zátěži)

Do ty v zátěži ale ted v klidu byl už v úsporným režimu bez obrazovky jinak běžel stahoval film

A jako když zmáčknu tlačítko reset rovnou do zapínání ( jak říkám já natvrdo to vypnutí je stejný jako dlouhé stisknutí zapínání akorát se pak zase rozjede )

Tak jo test RAM hotov žádný problém to nenašlo

Kabely od zdroje do základní desky, jsou jenom dva. Vycvaknout zacvaknout.Test HDD - HD Tune, crystal disk info

NETESTUJ - samsung SSD 850 EVO 120 GBJá jsem SSD ještě neměl, tak nevim jak se to dělá.

Na SSD mám právě systém

Podle mě je seklý program ve windowsu nebo je v něm chyba ( není nějaký program na testování systému ?)

Já vim, Ale filmy stahuješ na D:

Já nevim, to vypadá na servis, to se špatně dělá, když ten počítač nevidíš.

Todle ukazuje ten test disku : http://www.jpeg.cz/obrazek/eU4w

Napiš co potřebuješ vědět k diagnóze a já ti to napíšu

Jsem úlně dudej, koukám na to, šel bych po těch Ramkách

Nemilý "Admine", jediný dotaz: "S jakými právy k systému pracuješ jako uživatel?"Rada: Ten sranda test pamětí v redmondském os není relevantní, prostě to, "Admine", vezmi a odnes to do servisu.

Hele kdybych chtěl do servisu tak to se asi nepíšu ( pokud mi nemáš jak poradit při opravě tak nic nepiš ) děkuji

Také bych se zaměřil buď na ten zaseklý program nebo tento amd radeon settings pokud je možné že se nějak pere se systémem

A nebo kde najdu log windowsu tam to bude co se děje

Počítač se ti jen tak nestartuje, neni to žádným softem ani ovladačema.Bios máme default, teploty máme ok. Tak že to může být : RAMKY, ZDROJ, ZÁKLADNÍ DESKA

To budou ty Ramky, věř mi. Už jsem to jednou dělal, HAL 3000, jsem kolem to krámu běhal,testoval. Závada - náhodné restartování. Příčina - jedna nakouřená(zmetek) Ramka v dual chanelu. Jsem myslel, že u toho počítače porodim, chtěl rozkopat počítač a koupit mu novej.

Do servisu nechceš, protože nechceš platit za pič... , jak jsi psal v jiném vlákně. Špatná kombinace - neschopný držgrešle, který čeká, až jeho problém vyřeší někdo jiný zadarmo.

Všichni tady řešili krkolomné kombinace a měření. Já osobně bych tipoval na odcházející zdroj (kondenzátory). Zkus si půjčit od někoho jiný zdroj, vyměnit ho a uvidí se. Teprve pak bych zkoušel to ostatní...

Tak nové poznatky.. Zkoušel jsem nejdříve běžet na jedné RAM a poté na 2 RAM a restarty stále ale dnes by to spadlo jakoby do resetu ale PC už se nezapl ( žádná led neblikala, monitor bez signálu a jen se točili větráčky) nereagoval na tlačítko restart tak jsem 10 vteřin držel zapínání a nic stále se jen točili větráčky tak jsem musel vytáhnout z el. a pak normálně nastartovat- o 20 min déle jsem jen klikl na wot ( zapl) při načítání wot se resetl znova ( stále my vadí ten program od AMD podle mě v tom má prsty)

No co myslíte teď?

Skús iný zdroj

Ty příznaky co to dělá mi nepříjdou v žádném případě společné s zdrojem

Tak program odinstalován ale problém přetrvává ( všiml jsem si že to nikdy nespadne na začátku používání až po nějaké době)

Skúsil by som linux na vylúčenie chyby v OS

Já zítra obnovím systém a bude jasno jestli to je os

Zaloha je isto iste OK?

Mám 2 disky nic zálohovat nemusím proste jen C:

Tak dnes po obnove se opět resetl ale! nezap jen se točil větraček což my přišlo divné tak jsem mírně strčil do napájení základní desky a .... rozběhl se