» Poradna » Windows (a jiné OS)

Samovolné přidávání QWERTZ klávesnice

Mám Windows 10 v angličtině. V nastavení jazyka (Control Panel > Language) mám oba jazyky (češtinu i angličtinu), přičemž angličtina je "Windows display language". U obou mám nastavené dvě klávesnice - českou QWERTY a anglickou. Někde v nastavení lokalizace mám nastavené české formátování (aby datum, čas apod. byly normálně české). Po restartu je vše v pořádku (žádná QWERTZ), ale po nějaké době se mi mezi klávesnice z ničeho nic přidá navíc ještě česká QWERTZ. Takže při přepínání klávesnic mezi CZ a EN se mi tam občas hodí QWERTZ.Nenapadá vás někoho, proč se tam ta klávesnice může přidávat? Imho to musí souviset s nějakým nastavením lokalizace ve Windows.PS: Prosím pouze o konstruktivní příspěvky, které povedou k tomu, že se tam ta klávesnice přidávat nebude. Downgradovat na 7/8 nechci, na QWERTZ si zvykat taky nechci a češtinu jako výchozí jazyk mít nemůžu.

Odpovědi na otázku

Tak vyřešeno. Pokud to někdo někdy budete řešit, v registrech je potřeba do:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layoutpřidat DWORD IgnoreRemoteKeyboardLayout s hodnotou 1.Nakonec jsem našel zahraniční fórum, kde to někdo řešil. Viz.:http://superuser.com/questions/483086/how-do-i... Trochu smutný, když se člověk podívá na tamější úroveň odpovědí a na tu žumpu, která je většinou tady. Nechápu, proč se tu v 90 % případů najde někdo, kdo má pocit, že přispívajícího musí nějak zahlásit. To je věc, respektive vlastnost uživatelů, se kterou se člověk v prostředí *.cz internetu setkává neustále. Ale sakra, proč? To je nějaká mentální degradace ještě z dob totality? Nebo co?

Děkuju že ses tady zeptal a sám si odpověděl, zejména za to druhé!. Na jednom lenovo NTB mi to dělá taky, a rezignoval jsem na to (nedělám na něm já).

To nie je degradácia z žiadnej doby, to je degenerácia všeznalých umelcov a amatérov, ktorí si nedokážu správne nainštalovať a nastaviť z ISO OS Windows 10 bez toho, aby sa museli po finálnom nainštalovaní dodatočne a prácne rýpať v Registroch, keď to ide pohodlne aj bez toho.

:) Jasně, vzdávám to. S blbcem nemá smysl se hádat, protože tě stáhne na svojí úroveň a ubije zkušenostma.

Díky ti, a na ty ozvěny od rádoby všeználků, co ostatní kolem sebe považují za dementy si nevšímej. Oni prostě musí mít rady na řešení takových typů, které každého napadnou jako první, ač neúspěšně A přitom dělají dementy jen sami ze sebe "U nás" se normální pomoci ani debaty nedočkáš, jen toho honění ega Jinak, taky se mi pořád objevoval takový ghost layout klávesnice co jsem nepřidal, přitom v nastavení nebyla. Jen jsem přišel na to, že restartu třeba nebylo. Stačilo ten onen ghost layout tedy přidat, když tam byl a záreveň vlastně nebyl, a poté odebrat PS: ještě jednou dík, zatím to vypadá, že to funguje

Ve firmě dostáváme předinstalovaná PC, preference každého jsou jiné a situaci není možné řešit při instalaci.Opravdu nerozumím, proč děláte hlupáky z lidí, to bych spíš pochopil, že se navezete do M$, že má v systému bug.

a čím se živíš ty, ty "všeznalý umelec profesionál" že neumíš odpovědět k věci?

Ty máš čo za problém , chlapče? Tipujem nejaký zamindrákovanec , dodrbávaný okolím dennodenne, potrebuje sa aspoň tu odbaviť, aby si pripadal ako veľký čávo..?

Tiez mam tento problem so SK-Qwerty a SK-Qwertz, a nenasiel som odpoved ani na zahranicnych forach... Takze dakujem

Ďakujem za odpoveď - tiež som dlho nevedel nájsť odpoveď na tento problém - súdiac podľa DWORD si myslím si, že to môže byť spôsobené RemoteAccess, resp. rozložením kláves, ktoré používa náš sieťový administrátor (asi QWERTZ)?

Jseš borec, taky mě to dlouho trápilo, a to s jakou grácií jsi to vyřešil a ještě si se elegantně povznels nad zdejším "blbem"... tleskám a děkuji!! Kéž by bylo více Tobě podobných ;)

Díky za nalezení, zkusím to ženě nastavit a uvidíme

Tohle reseni jsem taky kdysi nasel, ale stejne se mi tato chyba objevuje dal. Dnes zas. Registry jsem upravil uz davno a bohuzel to neni trvale reseni :(

Urobilo som to takto a v ostatnom období to robí znova a ešte rýchlejšie, tzn. po reštarte už vydrží max. 2 dni a znova to pridá qwertz. Zrejme posledné win updaty. Čo s tým?

Čítal si tento canc po sebe? Ani nie, mám recht?.Však si si dobrovoľne nainštaloval cz qwerty, uvádzaš v prvom odseku. (Vo finálnej ponuke sa ti objavia dve možnosti pod sebou, normálne a qwerty. Jednu z nich odober)U US odstráň qwerty, máš dve možnosti v ponuke, ponechaj len angličtinu pre programátorov.

Chlape, je rozdíl mezi QWERTZ a QWERTY. Jednou máš Y nahoře + Z dole, podruhý je to obráceně. Hlavně, že jsem prosil o konstruktivní příspěvky, ty "cance", co?Podotýkám, že česká QWERTY a anglická QWERTY tam jsou správně. Po nějaké době od restartu se tam z ničeho nic přidává česká QWERTZ - nepřidá se ale do ovládacích panelů, odkud by se mohla odebrat, prostě tam je a nic s tím nejde udělat (pomůže jedině restart).

Mám práve mašinu s W10 x64 so štvormo jazykmi; US, SK, CZ, DU. Žiaden problém nevidím medzi prepínaním, písaním do textových editorov Notepad.exe, PowerShell a MS Word, robíš chybu v bežnej klikačke a s nainštalovanými jazykmi, ani sám nevieš kde.

Takže když tobě to jede, tak to musí jet i mně, jo? To je super logika. Nicméně vyřešeno - viz. můj poslední příspěvek.

Blbečku :D :D :D

jj "Nuda" je nějaký zakomplexovaný.

Nevieš čítať ty blb? Alebo nerozumieš tomu cudziemu slovu, že sa to tam pridáva AUTOMATICKY? Kúp si slovník cudzích slov, nech tu nie si za dementa.

Zrovna tu instalauju na jeden stroj cvicne WXP a rikam si, jake bylo zlate nastavovani klavesnice az do W7.Co pak s tim udelali, je na zabiti...

Přesně, u mě už to konečně vypadalo, že mám ideální nastavení, ale z ničeho nic se tam začně objevovat další layout.

Budu střílet od boku. Ale asi se Ti občas objevuje default klávesnice, která se Ti načetla při instalaci OS.

Default a ostatné nastavenie jazykov a klávesníc stačí zmeniť v klasicky, v Ovládacích paneloch, len pán majster na to stále neprišiel.

není to ani tak chyba jako vlastnost - některé aplikace si můžou vyvolat svoje rozložení klávesnice (Remote Keyboard Layout) i když ho konkrétní uživatel nemá nainstalované. Dělají to hlavně aplikace které existují v české verzi. Prostě si zavolají český layouT. To že existují dva --QWERTz a QWERTy zřejmě ten kdo dělal počeštění neví, nebo mu to přišlo složité to zjišťovat (pokud by už ten nebo druhý layout nebyl nainstalován tak by při instalaci musel vyskočit jeden dotaz navíc) tak tam prostě natvrdo nacpe QWERTZ.Vložením klíče do registru DWORD IgnoreRemoteKeyboardLayout s hodnotou 1 do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout systému přikážete aby toto volání ignoroval. Při instalaci, jak zde někdo "chytrý" tvrdil, toto nijak zakázat nejde.

Presne tak, chalan mal problem, ktory maju mnohi, a ktory je vo Windows 10 pritomny a sice ze klavesnica sa dokaze prepnut podla konkretnej aplikacie. Narazky na to, ze si niekto nevie prepnut ci nastavit rozlozenie su uplne nemiestne. Spravujem mnozstvo stanic s Windows 10 Pro a tento problem je pritomny na vsetkych. Pri instalacii vzdy vyberiem QWERTY rozlozenie, napriek tomu tam system napcha aj QWERTZ, a to dokonca aj v pripade ze nie je nainstalovane (v zozname jazykov). Na jeho odstranenie ho vzdy musim najskor pridat, aby som ho mohol odstranit, a potom na chvilku zmizne. Az kym sa samovolne neobjavi znova. Som rad, ze som tu nasiel riesenie a pridavam ho do mojho "instalacneho" balicka klucov registrov.

Jen se plně podepisuji pod to, co napsal Loko. Je to dlouhodobý problém který trápí v podstatě všechny uživatele v mé síti, co nepíšou na qwertz. Dokonce jsem někde vyčetl "brutální řešení", že se má okopírovat dll-ka zařizující qwerty klávesnici a přejmenovat ji na tu, co zařizuje qwertz. To opravdu funguje ... přirozeně do aktualizace. Řešení Jay-e je samozřejmě mnohem použitelnější. Díky!

Zkuste vypnout synchronizaci ve "Start -> Nastavení -> Přizpůsobení -> Synchronizovat nastavení" buďto najednou neborozdělenou do skupin jako Motiv, Jazykové preference atd."Když je možnost Synchronizovat nastavení zapnutá, synchronizuje systém Windows vámi zvolená nastavení na všech vašich zařízeních sWindows 10, ke kterým jste přihlášeni pomocí svého účtu Microsoft."Možná toto nám rozhazuje klávesnici (bohužel i mně).

Podobný problém - nastaven primární jazyk CZ - QWERTZ. Chtěl jsem i jednu EN - QWERTY (US nebo UK, bylo to jedno). Dokud jsem měl jen CZ, zůstával mi jeden jazyk, když jsem přidal jednu EN (třeba US), automaticky se přidala i druhá (pro US tedy UK a naopak). Šlo mi především o rychlé přepínání alt+shift, takže to bylo dost otravné. Klíč v registrech to zdá se vyřešil. Díky .

Na mém počítači se stalo přesně to samé: zničehonic se objevi QWERTZ klávesnice, která není vidět v ovládacích panelech ani v novém nastavení WIN 10 a nelze ji tedy odebrat. Řešení je mimo editaci registrů následující: odebrání celého jazyka tj. Češtiny, následované opětovným přidáním Čestiny, čímž se ale vytvoří opět i QWERZ, která je však již v ovládacích panelech vidět. Dále je nutné přidat klávesnici QWERTY a nakonec odstranit QWERZ. Je to sice komplikovaný nesmysl, ale funguje to. Nechápu proč některá individua v téhle diskusi odpovidají na otázku, na kterou evidentně odpověď neznají a nejspíš ani otázku nepochopili. Tím jen komplikují situaci ostatním lidem, kteří hledají radu.

Tak klíč jsem nastavil, ale stejně se mi občas QWERTZ objeví. Otravné je, že přepínám i mezi anglickou klávesnicí a když k tomu jsou znenadání dvě české, tak je to pěkně naprd. Docela by mě zajímalo, který inteligent to vymyslel.

Je neuvěřitelné, že po tolika letech (hlášeno v roce 2016 na technickou podporu Microsoft) stále chyba přetrvává.Myslím tím, že nelze klávesnici odebrat. Musíš jí v nastavení přidat ručně a až potom lze odebrat.

Vy, kdo jste se bavili konstruktivně (takže mimo ty zakomplexované pitomce): moc děkuji za záchranu přes propast času (prosinec 2022). Už jsem skoro myslel, že to rozšvihám, protože se mi to začalo stávat cca 5x denně, ale ten klíč IgnoreRemoteKeyboardLayout zachránil mě i počítač . Díky!