» Poradna » Počítačové sítě

Samovolné odpojení od internetu (částečné)

Ahoj, mám problém, nový notebook (lenovo Y500, čistá instalace od výrobce,pouze odebrány některé zbytečné programy a přidány 3 pracovní(legální), Win 8 Pro) se mi samovolně, cca co 3-5 hodin odpojí od internetu stylem, že spojení, které do odpojení byli aktivní jsou stále aktivní (skype, internetové rádio...) ovšem nové spojení se už nenavážou, internetové stránky se neobnoví, skype se po odhlašení už nepřipojí.Síť je ovšem stále aktivní, na síťové úložistě se dostanu.Problém se děje bez ohledu na připojenou síť (domáci wifi (jeden uživatelský účet připojen na workgroup, firemní lan (druhý uživatelský účet nastavený na doménu).Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače Wifi i Lan a chipsetu (ovladače ze stránek lenova). Prolezl jsem všechno nastavení ve firewallu, zkusil jsem jej i uplně vypnout.U nastavení karet jsem zrušil odpojení od sítě pro šetření energie.Stále bez výsledku, pomůže pouze restart NTB.Jediné co zbývá vyzkoušet je odinstalovat PowerManager od lenova, ale to mi příjde zbytečné.Reinstalu Windows bych se pokud možno vyhnul.Nesetkal jste se s tímto problémem už někdo?

Odpovědi na otázku

dela to i pri pripojeni pres kabel? neni v powermanageru nastaveno, aby po urcite dobe vypnul wifi kartu kvuli uspore?

Jak jsem psal, děje se to jak na Wifi kterou mám doma, tak na LAN v práci.Powermanager zkusím nějak nastavit, ale vypadá to, že tam nenastavím prostě nic. Asi ho zkusmo máznu.

Poradit ti presne k tomuto neviem, ale skus ked sa ti to stane iba vypnut a zapnut sietovku, ci sa zobudi. Pripadne skus toho MS poradcu pri problemoch s pripojenim. Problem ti asi nevyriesi, ale pri troche stastia by ta mohol spravne nasmerovat. Mozes skusit nejaku live distribuciu linuxu a otestovat, ci ti to bude v nom odpajat siet. Ak ano - chyba HW a mozes reklamovat a ak nie - chyba SW, mozes preinstalovavat windows. Neviem aku mas presne wifi, ale ak je to nieco od intelu, skus si stiahnut posledne ovladace priamo z intel stranky, vyrobcovia nemaju vzdy posledne aktualne drivre.

Mám v plánu zkusit ubuntu.Vypnout a zapnout síťovku nepomáhá, poradce při potížích nahlásí, že je asi chyba v síťovce nebo nastavení sítě... prostě nic užitečného .Wifi je od intelu, Lan od Qualcommu. Od výrobce jsem stahoval, protože jsem očekal že výrobce bude mít otestovanou tu konkrétní verzi driveru, prubnu stažení driveru od výrobce.

Nakonec se mi zadařilo problém vyřešit.Po opětovném výpadku sítě, jsem ve správi úloh, vypínal jeden proces za druhým, u kterých se dalo aspoň trochu předpokladat, že by mohli způsobovat výpadky. Problém nebyl v žádnem programu spořícím energii, ovladačích či či nastavení síťovek, ale způsoboval jej program MyPublicWifi, instalovaný přímo výrobcem. Moc nechápu proč my vysazoval z provozu i LAN připojení. Stačilo odinstalovat a je klid.