» Poradna » Windows (a jiné OS)

Samovolná instalace "Dark Messiah Miíght and Magic "

Zdravím, nyní jsme si v nabídce start všiml zvýrazněného nového programu s výše zmíněným názvem a s prázdnou ikonou. Jelikož jsem v poslední době nic neinstaloval (a ještě ráno ve startu ikona nebyla), tak jsem zpozorněl. Na google jsem žádný škodlivý SW s takovým názvem nenašel, z hlediska názvu se to tváří jako jakási skutečná hra. Otevřel jsem si tedy umístění souborů, kde mě to přesměrovalo do Win složky hry, zde již ikona je, je udán vydavatel Ubisoft Entertainment, vývojář Arkane Studio, verze 1.0, datum vydání 24.2.2006. Nic víc jsem se zde nedozvěděl, takže ani netuším, kde se daná aplikace na disku nachází. Vyhledávání přesměruje jen do složky hry a v seznamu instalovaných aplikací vůbec není. Potřebuju se toho nějak zbavit, mohl by někdo poradit? Nevěřím, že je to to, za co se vydává a i kdyby, dostalo se to tu bez mé vůle a zájem o to opravdu nemám.

Odpovědi na otázku

Tak problém vyřešen. Dohledal jsem si info v registru a tam jsem zjistil, že odkaz vede do složky s projekty z Visual Studia. Čistě náhodou jsem soubor pojmenoval mm.exe, což je název té hry a o zbytek se postaral Windows, vyhodnotil to jako soubor hry, stáhl k tomu ikonu, informace o vývojáři a zaznačil to jako nově instalovanou aplikaci

Chytre Windows...asi testuji tu chytrou asistentku, co udela i to, co nechces :D