» Poradna » Programy

Samovolná deaktivace aktivní úlohy ve Windows

Na PC s WinXP pozoruji v posledních dnech tuto závadu: každou chvilku ("statisticky" 7x/hod) horní modrý pruh okna právě používané aplikace skokem vybledne a dokud na ploše neklepnu myšem, tak klávesnice nereaguje. Zatím to pozoruji zejména ve Wordu, EmEditoru, Photoshopu, při psaní e-mailů a i jen na pouhé ploše bez spuštěné aplikace. Tenhle efekt si uvědomuji od nové programové aktualizace AVG7 7.0.203 z 24.listopadu, ale nemám jistotu, že to od ní je. Pravda, když ukončím ve Správci úloh antivir, pak se závada nedostaví. Má někdo podobnou zkušenost ? A ví jak to schůdně napravit ? Za rady typu změnit antivir, nebo ho nepoužívat, předem děkuji. To pro mne není kýžená cesta.

Odpovědi na otázku

Ten samy problem jsem mel asi posledni 3 dny, je mozne ze to delalo AVG, protoze od te doby co jsem si stahl novejsi aktualizaci (27.11) tak je to ok a zatim jsem tento problem nepozoroval, ale uvidime...M@C

Niektory program si privlastni focus aj ked nema preco, a teda tvoja aplikacia sa dostane "do pozadia".Je mozne ze to robi AVG ak si ho vtedy aktualizoval, alebo hocktory iny pgm ktory si vtedy instaloval/aktualizoval, skus najnovsiu verziu ci to uz neopravili.