» Poradna » Počítačové sítě

Samba

Dobrý den, nevíte někdo proč mi nejde vytvořit v sdílených souborech složka mam 2 složky každá na jiném disku a každá má své jméno. z nějakého důvodu na té jedné se dá normálně pracovat ale na té druhé jen prohlížet soubory. a oba mam stejně nastavené. takže nechápu proč to nefunguje. Předem děkují za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Vypadá to, že to skutečně totožně nastavené mít nebudeš.Zkontroluj práva na serveru co sambu poskytuje.

V linuxu jsem nový poradil bys jak?

ls -lah /tam/kam/miri/sambaZměnu práv děláš příkazem chown, či chmod.Když se chceš dozvědět více o nějakém příkazu, napiš tam "man příkaz"

To je ono?root@Server:/home/naxlie# ls -lah /etc/samba/celkem 36Kdrwxr-xr-x 3 root root 4,0K led 31 22:33 .drwxr-xr-x 143 root root 12K úno 3 06:16 ..-rw-r--r-- 1 root root 0 led 30 17:34 dhcp.conf-rw-r--r-- 1 root root 8 kvě 8 2019 gdbcommands-rw-r--r-- 1 root root 9,4K led 31 22:33 smb.confdrwxr-xr-x 2 root root 4,0K kvě 8 2019 tls

V /etc/samba máš konfiguraci samby, ne data, kam přístupuješ.

/home/naxlie# ls -lah /usr/sbin/samba-rwxr-xr-x 1 root root 28K kvě 8 2019 /usr/sbin/sambato už musí byt ono nebo?

a jak mas udelane samba uzivatele? hod sem vypis smb.conf, bez toho budeme hadat, jak mas co nastavene...

staci toto?[Server]path = /mnt/024C7FE77BD5FBEEguest = okpublic = yeswriteable = Yesbrowseable = yesread only = nostore dos attributes = Yeswins support = yes[Minecraft]path = /home/naxlie/Plocha/SERVER/1.8guest = okpublic = yeswriteable = Yesbrowseable = yesread only = nostore dos attributes = Yeswins support = yes

no moc si toho sem nedal, ale budiz. jestli jde o tyhle dve slozky a do jedne zapisovat muzes a do druhe ne, tak budou opravdu blbe prava souboroveho systemu, jak ti pose kolega vyse. dej redy vypis orav, jak ti radi, ale pro adresare /mnt/02.... a /home/naxlie/.... Tam bude zakopany pes.

oprava - dej ted vypis prav

mne nefuguje ten systemovy disk na sdileni ten druhy je v pohode root@Server:/home/naxlie# ls -lah /home/naxlie/Plocha/SERVER/1.8/celkem 19M drwxr-xr-x 9 naxlie naxlie 4,0K úno 3 16:07 . drwxr-xr-x 5 naxlie naxlie 4,0K led 31 12:55 .. drwxr-xr-x 5 naxlie naxlie 4,0K úno 3 19:26 ASkyBlock drwxr-xr-x 5 naxlie naxlie 4,0K úno 3 19:26 ASkyBlock_nether -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 2 úno 3 18:00 banned-ips.json -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 2 úno 3 18:00 banned-players.json -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 1,3K úno 3 18:00 bukkit.yml -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 610 úno 3 18:00 commands.yml -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 181 led 19 20:37 eula.txt -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 2,6K led 19 20:37 help.yml drwxr-xr-x 2 naxlie naxlie 4,0K úno 3 18:00 logs -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 2 úno 3 18:00 ops.json -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 0 led 19 20:38 permissions.yml drwxr-xr-x 42 naxlie naxlie 4,0K úno 3 18:15 plugins -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 758 úno 3 18:00 server.properties -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 19M čen 17 2019 spigot.jar -rw-r--r-- 1 naxlie naxlie 3,2K úno 3 18:01 spigot.yml-rw-r--r-- Ukázat celý příspěvek

a ktery je u tebe 'systemovy'? to bude oravdepodobne ten druhy, nez co si sem dal za vypis. tipnu si, ze sdilena slozka minecraft ti funguje, tam jsi vlastnik, ale nefunguje ti slozka server?tedy predpokladam, ze se k sambe z win pripojujes uzivatelskym uctem naxlie?

jo to sedi jak prepnout tu sambu na root?

a je to presne naopak :)

Nad Sambou a rootem nepremejslej a napis do prikazaku: chown naxlie:naxlie /mnt/024C7FE77BD5FBEE -cRHotovo, melo by to slapat

Pockej, naopak..Pokud ti nefunguje to v /mnt/... napis prikaz vyse Pokud ti nefunguje to v /home/..., zjisti si prava co mas v /mnt a do toho /home je dej podobnym zpusobem, jak jsem psal vyse. Musis ale pak pocitat s tim, ze se muze stat, ze ten uzivatel naxlie k tomu ztrati pristup.To lze vyresit pomoci groups, ale zatim tak daleko zachazet nebudeme

Pořád nefunguje.