Sam sa vypina - nic nepomohlo.vie niekto poradit?

No. Uz som sem nedavno pisal, ale moje trapenie s vypinajucim sa notebookom stale pokračuje. Skusil som vsetky rady a odporucania, co som nasiel v tejto poradni... nic nepomohlo. Zrekapitulujem to, mozno niekto dokaze poradit. Notebook Toshiba Satellite 1135-S155 (kupeny v roku 2003), Win XP Home SP2. Problem:Notebook sa pri necinnosti zacal sam hybernovat napriek tomu, ze to nemal nastavene. Ale vzdy sa bez problemov prebral. Nedavno sa zacal vypinat po cca 1 hodine cinnosti (ziadny narocny soft) - vypol sa do stavu, ked ostali svietit len kontrolky napajanie, ON a CD-ROM. Bolo treba asi 10 s drzat stlaceny power aby sa definitivne vypol. Potom sa dal zapnut opakovane este asi 5x, vzdy samovolne vypol po cca 5 - 8 minutach. Po spominanych opakovanych zapnutiach a vypnutiach uz viac nenabehol, ani do BIOSu, na par sekund sa pustil ventilator, LCD nic, zasvietili a ostali svietit kontrolky napajanie, ON a CD-ROM. Kontrolka HDD len nepatrne blika. Po cca 24 hodinach oddychu sa da spustit a vsetko sa opakuje odznova. Vypina po nejakom case aj v BIOSe. Vypina aj pri baterii aj ked je v el. sieti. Vypne aj v chladnej miestnosti. Opatrenia, ktore sa mi podarilo pocas zapinania a vypinania urobit:-odinstalacia Toshiba Power manager-kontrola disku Spybot SaD (spyware odstraneny), Avast bezi stale-vypnutie uspornych rezimov (hybernacia, standby, odpojenie disku)-nainstalovane zaplaty XP, aktualizovany Toshiba software -ventilator funguje (zapina a vypina)-skontrolovany spinac usporneho rezimu pri zavreti LCD-zapnutie externeho monitora nie je Zo servisu Toshiba napisali, ze to bude asi doska alebo HDD. Opravu nedporucuju, lebo to stoji 20.000 sk bez DPH. Servisna hodina stoji 1600 sk. Dakujem, neprosim. Tak som ho kompletne rozobral. Odpojil som vsetko (CD-ROM, HDD, RAM, klavesnicu. LCD), nebol vobec zapraseny ani v okoli ventilatora. Vsetko som to zlozil naspat, ostali mi len dva srobiky a zapol. Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

doplnok:Bezal asi 1 hodinu a cela situacia sa opakovala. Skusil som spustit Ubuntu z bootovacieho CD, vydrzal asi 40 minut...Na co moze vplyvat ten cca 24 h „oddych“ okrem ochladenia??? Neviem si to vysvetlit. Prosim o rady a skusenosti. Dakujem

Resil jsem velmi podobný problem a mel velmi podobne projevy. Nakonec jsem zjistil, ze se notebook opravdu prehrival a to i v chladne mistnosti..proste se neuchladil CPU..po vymene pasty mezi CPU a chladicem problem zmizel.

dakujem za radu. vymenil som pastu medzi chladicom a procesorom... uvidim, co bude dalej. iba jedna vec je divna, ze sa vypina aj v BIOSe, kde je vykon procesora minimalny. moze byt, ze sa prehrieva nieco na doske? grafika? hmm... notebook pravdepodobne nema teplotne cidla, takze sa napr. Speedfanom neda detekovat teplota.

no. a teraz mi uplne odisiel ventilator. mam preto podozrenie, ze aj ked predtym vypinal a zapinal, nepostacovalo to na chladenie CPU-zapinal sa na kratku dobu. teraz mam otvoreny kryt a pod procesorom mam podlozeny ventilator z ineho PC. je ale slaby a aj ked je zapnuty stale, notebook vydrzi cca 1h. a vypne sa ako obycajne. zvlastne, ze aj v BIOSe sa procesor bez chladenia na dotyk zahrial velmi rychlo, az sa na nom nedal udrzat prst.

No vykon CPU v Biosu neni tak uplne minimalni ... to jak to popisujes jen potvrzuje, ze zavada je 100% v neuchlazeni CPU...nic jineho notebook vypnout nemuze. Vetracek, ktery mas polozeny bez fyzickeho kontaktu s CPU ho neuchladi v zadnem pripade. CPU musi mit chladic pevne nacvaknuty aby se teplo opravdu dostatecne odvadelo..

na 100 % to nie je prehrievanim procesora. tym pridavnym vetrakom neofukujem priamo procesor, ale chladic, ktory je s nim spojeny pastou. speedfan nedekuje teplotu, asi tam nie je cidlo. vypne sa po urcitom case aj napriek tomu, ze je procesor (na dotyk) chladny. raz som zabudol zapnut ten vetrak a notbuk sa vypol uplne (neostali svietit kontrolky ako obycajne) a procesor bol zeravy. to bolo vypnutie kvoli prehriatiu. ale inak vypina kvoli niecomu inemu. robi to aj s baterkou, aj s adapterom.

Nainstaluj si speedfan a sleduj teplotu, pokud bude hlásit vysokou teplotu tak je to jasný. Pokud bude teplota v normě, tak je to pravděpodobně vada desky čímž seš nejspíš v ...

Podobny problem som mal ked som nal odpaleny adapter. Notak sa zapol vydrzal par sekund a bud hybernoval alebo jednoducho iba ostali svietit kontrolky. Neviem ci si ho testoval na baterke. Priznaky niesu uplne rovnake ale za pokus nic nedas.

Kolega mel podobny s ntb od Fujitsu Siemens. Rada s pastou mezi cpu a vetrak je take vetsinou ucinna, ale nakonec byla vadna opravdu deska. Bohuzel ..

uplne stejne problem sem nedavno resil s ntb compaq. akorat ten rozhodne nevydrzel zaplej hodinu, ale spis 2 minuty a zapnul se az tak na 20. pokus. taky v servisu rikali ze je nejspis vadna deska a oprava draha. tak sem ho rozebral, jestli tam neni nic spalenyho nebo vytekly kondenzatory a nic podezrelyho sem neobjevil. tak sem ho zase slozil a porad nejde. takze to bude asi fakt neco na desce co neni okem videt a sou jen dve moznosti - drahej servis nebo vyhodit.to sem ale pomoh co ;)