» Poradna » Ostatní

Sada šroubováků

Hledám nějakou dobrou sadu šroubováků vhodné pro sestavování PC či jiných zařízení. Pochopitelně využít i na jiné účely.Můžete doporučit?

Odpovědi na otázku

Po mnoho let mi zatím stačil jeden křížový .

Křížový 00. Ještě je vhodné mít něco, co by se dalo nejlépe nazvat "trhač šroubů". Prostě takový šroubovák, který svými břity se zakousne do omamlané hlavy šroubu a dostane ho ven.

Na to jsou spíš zubařské kleště

U šroubu se zápustnou hlavou toho s kleštěma moc nedokážeš. Chce to nejdřív kousek vyšroubovat a až potom přijdou na řadu kleště.

Mnoho let používám tento, s výměnnými hlavami ("bity") a nastavitelným prokluzem v jednom nebo druhém směru nebo žádném (užitečné při skládání nábytku IKEA). Dají se dokoupit poškozené hlavy, nebo různé speciální pro šroubování hmoždinek do sádrokartonu nebo šroubky s hvězdicovou dírou ... http://www.golasady.cz/racnovy-sroubovak-stanley...

Taky ho mám a můžu potvrdit že není vůbec špatnej. Ale na PC ho moc nevyužívám protože mi to přijde na takovou práci hrozně velký a občas je problém se někam dostat. Ale je fakt že narozdíl od jiných šroubováků s ráčnou, tenhle se nerozpadne u prvního opravdu utaženýho šroubu.

nám se osvědčilo kupovat si šroubováky jednotlivě a sadám se vyhnout - kvalitní sady jsou drahé a nevyužiješ všechno a levné jsou zas kvalitou na houby.Před delší dobou jsem dokupoval šroubováky Torx (na drobnou elektroniku) od Narexu a spokojenost. Daj se koupit po jednom v různých elektro obchodech - v Praze je má myslím třeba GES. Na sestavení PC ale obvykle stačí jeden nebo dva křížové šroubováky, co koupíš normálně v železářství.

Nevím zda je dobrý nápad skládat pc, když si neumíš koupit kvalitní šroubovák.

Cílem je dárek k vánocům a pokud bych kupoval nové šroubováky, tak pokud jsou i křížené šroubováky, tak některé šroubováky mají tlusté držadlo že např.: při skládání PC by se s ním špatně manipulovalo. Chci zůstat u sady. Dřív jsem viděl test, kde se hodnotila i rukojeť na chemické látky. Atd. Doufal jsem, že zde najdu někoho komu prošlo rukou spousty šroubováků a má nějaký typ oblíbený, má kvalitní hrot co něco vydrží.

mno, jak říkám, sada obvykle obsahuje mnohé, co nepotřebuješ a často naopak leccos chybí.Osobně mám vyzkoušené torx šroubováky Narex Profi micro line:http://www.ges.cz/cz/merici-pristroje-narad... které jsou poměrně malé, nikde nepřekáží, ale dobře se drží a materiál je kvalitníTy větší křížové bych doporučil od stejné značky - mám od nich několik větších křížových, co mj. používám na šrouby na case a už ho mám fakt dost dlouho.

Já mám tyhle:http://www.nako.cz/1676-narex-8626-51-sada-s... Uplně v pohodě, neštípou se (dokonce ani ty nejmenší), a udělám s tím kolem PC všechno. Jen když je šroub hodně dorvanej, tak je kvůli tenké rukojeti trochu problém to povolit.