» Poradna » Web a internet

Šablona - úvodní obrázek - html

http://www.valeron.net/free.html -- Dobrý den, používám šablonu z tohoto webu a chtěl bych se zeptat, jak a kde změnit název toho obrázku, který je hlavní na zdi. http://www.valeron.net/free.html --- Tento. Prvně jsem ho jenom nahradil jiným obrázkem, ale teď bych ho potřeboval přepsat a nemůžu to nikde najít. Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Nevím co je hlavní zeď, ani jsem šablonu nezkoumal, ale obecně, pokud jsi už s obrázkem pracoval (nahrazoval/přejmenoval), v některé části kódu přece vidíš jeho nový nebo původní název, včetně umístění.

Ano, jenže to není udělané přímo v HTML. V HTML je pouze - <div class="hero"> ... a pak soc. sítě ... atd ... A já nevím, jak "přepsat" jeho název ...

No, v HTML... Najdeš to v příslušném CSS souboru. Předpokládám ale, že ten bude na jejich webu, bez možnosti editace. Takže si pro svoje stránky vytvoř vlastní s definicí stylu .hero.

Ta šablona je celá ke stažení včetně CSS viz předchozí diskuse níže.Stačí projít a upravit příslušné soubory.Dotyčný ať se naučí základy také k identifikaci používat konzoly atd.Bez toho to je následná úprava webů stylem pokus omyl.

Hlavně si pročti HTM a CSS máš v tom velké základní mezery.Je nesmysl tady řešit jednotlivé úpravy a zakládat ohledně toho jednotlivé příspěvky.Viz původní téma.http://www.zive.cz/poradna/html-sdileni/sc-2...

Hele, nebylo by pro tebe jednodušší si na web spíš hodit CMS - třeba Wordpress nebo Joomla než se metodou pokus/omyl hrabat ve statickém html? Pokud se tím nehodláš do budoucna zabývat ale jde ti hlavně o obsah, tak v CMS si nastavíš hotovou šablonu a obsah vkládáš velmi jednoduše.