S-Video výstup na NTB - mám v tom zmatek, prosím o radu...

Ahoj, doteď jsem měla notebook s S-Video výstupem, používala jsem to hlavně na to, že jsem v noťasu pustila film a přes S-Video to hodila na televizi.

Teď jsem pořídila druhej noťas a je tam taky S-Video, nicméně vypadá úplně jinak než ten co byl na tom provním. Neměla jsem možnost to vyzkoušet, protože je potřeba jinej kabel pravděpodobně, takže nevím, proč je tam jinej. Rozdíl ukážu na obrázku v odkazu - na novým je ten první, na starým ten spodní.

Můj dotaz je, jestli i ten první půjde použít na výstup videa z notebooku na televizi?

Odpovědi na otázku

www.megablog.cz ...

Jestli to nebude tím, že starý měl video out (výstup) a nový video in (vstup)?! Možná má jiný výstup, třeba HDMI.

Takže to s-video, co je na novým, mi nebude fungovat na to, co fungoval ten starý (pustím film na notebooku a čučím na TV)? Nebo tu funguje i na výstup? Pak už to má jen D-Sub konektor.

Mozno to dokaze fungovat aj ako vstup, ale skoro urcite je to hlavne vystup.

Tie konektory su dost pokobne, takze podla mna neplati, ze "vypadá úplně jinak než ten co byl na tom provním." Rozdiel su len 3 piny navyse.

Zavisi od graf. katry, ale mohlo by to fungovat aj s tym istym kablom (tie 3 piny, co su navyse, ostanu nepouzite).

Ja mam na notebooku taky 7 pinovy ako je na vrchnom obrazku, ale neskusal som ho pouzit. Je to vystup.

Tak to teď nevím, asi to budu muset zkusit. V manuálo od noťase to přesně nazývají S-Video TV out connector (tak to zní, jak kdyby to bylo na výstup z televize, ale já potřebuju výstup z notebooku) - každopádně asi bude nejlepší to vyzkoušet. Máš ale jinak pravdu - vlastně je dost podovný, jen jsou tam tři piny navíc.

tv out znamena, ze je to vystup na televizor. cize dobra sprava!

S-video vstup na notebookoch je rarita. Ale niektore maju k S-video pridany zvuk. Napis presne o aky notas ide a pozrieme u vyrobcu - bolo by skoda nieco odpalit.

Je to Dell Inspiron 6400

S-video na NB neni zadna "rarita" (lol), ale naprosto bezna vec. Samozrejme je to normalni TV vystup a bude ti to fungovat stejne (nebo velmi podobne) jako na tom druhem. Je potreba jen spravne pripojit k tv a nakonfigurovat zobrazovaci zarizeni v ovladaci VGA.

Já myslím, že Peter měl pravdu v tom, že S-video VSTUP je na notebookách rarita, většina má s-video výstup, jestli se nepletu. Takže pravděpodobně i to moje je výstup, jen jsem tento typ s-videa neznala a proto děkuju za objasnění.

Jezis pardon, cetl jsem u Petrova prispevku "vystup" misto "vstup". Jen jsem to proletl. Moje chyba. Zbytek prispevku plati.

Dell Service Manual Dell™ Inspiron™ 6400
support.euro.dell.com ...
S-Video TV-Out Connector

S-Video
Pin Signal
1 GND
2 GND
3 DLUMA-L
4 DCRMA-L

Composite Video
Pin Signal
5 NC
6 DCMPS-L
7 GND

Teda piny 1 - 4 klasicke S-Video TV-Out
a piny 5,6,7 pridane Composite Video

povedal by som, ze malo by to ist aj na klasicky 4- pinovy S-Video kabel.

Zabudol som dodat, ze podla manualu je to S-Video TV-Out , teda vystup videa a nie vstup.