» Poradna » Programy

S pamětí nelze provést operaci: read... U různých programů tento problém :-(

Už asi 3 měsíce mam problém, kterej zaboha nemůžu vyřešit. Vždycky chci něco spustit a napíše se "Instrukce na adrese blablabla (pokaždý jiný číslo) odkazovala na blablabla, s pamětí nelze provést operaci: read. Stisknutím tlačíka OK ukončíte program." (stisknutí storno provede to samý - ukončí program). Začalo to u hudebních programů - CDex po spuštení okamžitě spadnul, FairStars recorder po spuštění spadnul, Audiograbber (kvůli tomu nefunkčnímu CDexu...) to napsal naštěstí až při ukončování programu, ale stejně. Pak to najednou zas začalo fungovat a problémy začaly dělat přehrávače videa (neustále padaly s touhle hláškou v průběhu přehrávání). Teď mi zas při spuštění novýho zápasu pravidelně padá Fifa...  Nevíte někdo co s tim?? A proč je to pokaždý u jinýho programu, aby třeba za 2 týdny zase normálně fungoval a bylo to u jiných? S fyzickou ani virtuální pamětí to evidentně nemá nic společnýho a jak tak hledam po internetu, timhle problémem trpí spousta lidí, jenže každej to má u jinýho programu a nikdo nikdy jim neporadí, co s tim. Vždycky hledají problémy u těch konkrétních programů, ale podle mě to v tom neni, je to chyba ve Windows XP. Nevíte někdo co s tim? Docela mě to s..e

Odpovědi na otázku

Stalo se to jednou u kamose a toto mel taky porad se mu delali problemy nekde jinde priciny byli jednak bordel ve win a viry , abych se stim nemusel trapit tak jsem mu to reinstaloval celi . Vysledek i s formatem == OK bez problemu.Ale je to uz dlouho aspon 2 roky .

mám ten problém taky, reinstalace nepomohla, kurva už

A Dr Watson vypsal do logu co? Je tam vzdy presne proces, ktery to zacal a hromada informaci, vcetne adresniho prostoru.

U všeho jsou tyto stejný věci (a mezitim tisíce nějakých čísel a znaků a adres či co): na začátku je vždycky "Číslo výjimky: c0000005 (narušení přístupu)." V dalších záplavách znaků se vždycky vyskytuje tohle:"ERROR: Symbol file could not be found. Defaulted to export symbols for C:\WINXP\system32\..." (...tady je pokaždý jinej název, např. kernel32.dll, mswock.dll, ntdll.dll, atd.) a vždycky je tam taky několikrát "funkce: ntdll!KiFastSystemCallRet".

Našel jsem tohle: This is called a Buffer Overrun error. If the memory accessed beyond the string is not allocated to the process, then a C0000005 exception (Access Violation) will result. Snad to půjde nějak vyřešit (jinak se zbláznim z těch věčných pádů různých programů), jdu se ponořit do problému

Příčin může být víc:1. Viry/spyware - vyléčit2. Poškozený OS - oprava Win z CD (nemusí pomoci, někdy to řeší skutečně jedině reinstalace)3. Závada RAM - otestovat pomocí Memtest86 a v případě indikovaných chyb vyměnit (resp. předtím zkontrolovat správné zasazení ve slotu atp.)

1. Nepravděpodobné (antivir i antispywary u mě běží na plný obrátky), nicméně pokusim se všechno prověřit. 2. Tohle vidim jako největší pravděpodobnost, ale reinstalovat se mi nechce, když tu mam spousty programů a nastavení, zase všechno přeinstalovávat a nastavovat (práce na dva dny) se mi nechce . 3. Velmi nepravděpodobné, zkusim až jako poslední možnost. Díky.

Hurá, vypadá to, že jsem na to přišel. Pokud by měl někdo stejný problém, rád poradím

Tak nic, už to dělá zas

No mě to dělá taky, vyřeší to reinstalace windows (myslím kompletní, ne jenom oprava). Stane se to pokud počítači dojde ram i určený swapovací prostor - pak to napíše že s pamětí není možno provést operaci read/write a spadne to. Řešení: víc paměti, reinstalace.

Ne, RAMky mám 1024, užitá je cca 400 MB. Mě tuto hlášku hlásí třeba někdy aji svchost při spuštění.

Přeplněním paměti to není, jelikož mám 3 GB RAM a dělá mi to také!

Ja potrebuji pomoct.Help. Me to zakazuje spustitspoolsv.exe a taky nevim proc a jak.

pri testovani pc mi vypisuje ze cpu je vyuzita na 100 percent to mi spomaluje pocitac ako aj pristup na internet
poradte mi co mam robit ako to odstranit

A na co si prisiel ? ako to vyriesit ?

mě se tohle samé stalo také a nevím co s tím

S tímto špekem jsem se setkal asi před půl rokem. Začala s tím Opera, pak něco z ovladačů ATI, a sem tam něco jiného. Kupodivu, to prakticky přestalo samo. Vzhledem k tomu, že pravidelně aktualisuji Avast, Ad-Aware, SpyBotSD a firewal, tak mám dojem, že to byly nějaké breberky ze sítě, které nějaká aktualisace nakonec zlikvidovala.

Údajně to dělá Service Pack 2,který detekuje některé součásti programů,jako vir a zablokuje je!Nezbývá,než přeinstalace PC a první,než začnete instalovat programy,nainstalujte si Service Pack 2 od Windows,tedy,pokud jej chcete!

Jiz nekolikrat sem se ztimhle problem taky setkal .. Podle me je taky problem v SP 2 , vetsinou my pomohlo preinstalovat SP 2 ...

Reinstalace je nejlepší řešení. Také je dobré instalovat cokoli dalšího až po kompletní instalaci win, vč. SP 2 a všech záplat.

Je to tak! Dělá to SP 2!

pls jak na to ? nebo jestli se to da nejak tim sp2 opravit tak jak ? diky

U mě to dělalo po přetaktování procesoru. Nějak si asi nerozuměly RAMky s OC CPU.

No tak potom nechapem preco mi to robi ked SP 2 nemam!!Stane sa to vzdy pri spusteni HL 2...

Tak tam máš nějaké nové záplaty od Windows,které ti to naboraly.

To proto, ze s SP to nema nic spolecneho. Mel jsem to pod rukama nekolikrat s SP2 i SP3 a pokazde to byla SW verbez.

Jo, ale mne to schodi klidne linux. Snazim se tim naznacit ze to bude asi Hardwarem (v mym pripade) a pochybuju ze ramkou .. v memtestu to obstalo 26 hodin bez chyby .. vim ze tolik testu je zbytecny, ale zapomnel sem to vypnout a usnul :D Ja mam beztak skrablej disk .. kdyz to nepise chybu s pameti tak proste nejdou instalovat aplikace ... jeste provedu kontrolu hdd a uvidim. Kazdopadne mne to sere :D

ma to taky delá u HL 2,1 a counter strike 1.6

poraďte pls
předem dik

dělá mi to taky....není to způsobeno ani SP2, ani Win XP,dal jsem si tu práci a formátoval HDD a nic nepomohlo ale nejpravděpodobnější je asi RAM, páč mi k tomu naskočí občas i tzv. modrá obrazovka což často značí vadu RAM, už jdou na reklamaci, a když dojde paměť RAM i swapovací prostor, tak se operace zastaví a nevyskočí na tebe žádná tabulka...!!!

nemas nahodou nainstalovany NOD32?

tak Já jsem vypnul NOD32 a už mi to zase jede :) dik za radu

Moznosti je viac: chyba hardveru, poskodeny alebo zly ovladac, alebo ina sucast systemu, virus alebo podobne svinstvo. (Keby to robil len jeden program, tak moze byt chyba aj v tom konkretnom progrme.)

Zdravím, mne takúto hlášku vypisuje iba pri ukončovaní IExplorera. Najčastejšie to začína tak, že strašne dlho načitava stranky a nakoniec ich ani neotvori. Preto zavriem IE a vyhodi mi takuto hlašku. Stáva sa to ale napravidelne (Nemám SP2)

POZOR Přikládám malý poznatek do debaty - testoval jsem jednu starší grafickou kartu a objevila se mi výše zmiňovaná hláška - nelze read written atd.. a padaly programy jako iex. a mozila. Po vyhození této grafiky vše ok..

Mně to píše tu chybu s pamětí .. že nelze provést wrriten bo tak nejak ... ale zaclo se mi to dit na notebooku az co sem pridal novou 1024 RAMku ... driv to bylo ok, ted se mi zbori jakejkoliv OS par dni po instalaci. Zkusim ten MemTest a uvidim... ale nechce se mi davat pryc .. 2 Gb ram mi vyhovuje

Zapomněl sem dodat, že ty RAMKY sou uplně identicý, takže jedině že by ta nová byla vadná.

Měl jsem stejný problém. Bylo to jen u her od EA Sports. Nejdřív mi to psalo tu hlášku: Nelze provest operaci read. Později jen při spuštění problikla černá obrazovka a nic. Zkusil jsem všechny rady co tu zazněli, včetně zformátování a reinstalace a nic nepomohlo. Pak jsem vzal comp ke kamarádovi a u něj šlo vše v pohodě. Nakonec jsem zjistil že to bylo myší, kterou jsem si nedávno koupil. Když jsem myš vypojil, vše šlo v pododě.
P.S. Byla to laserovka Genius ta mrcha

Zapojim sa aj ja do debaty lebo mam stym problem. Mne to robi na ntb ktory mam rok. Do teraz mi to nerobilo vsetko bolo ok. Zacalo mi to robit nedavno. Ide oto ze ked nemam zapnuty kabel v do siete vsetko ide v pohode. Ale ako nahle sa pripjim na siet, alebo na internet konec.Po chvili vyskoci okno a som mimo. Nepomaha mi ani preinstalovanie Windowsu. Preinstaloval som win uz 3x a nic. Teraz mam win nainstalovany prvy den a opat to robi. V mojom pripade su to ovladace, ale musim zistik ku ktoremu zariadeniu. Nepouzivam ovladace, som mal na orginal cd k ntb, ale mam ovladace novsie stiahnute z netu, takze asi tam bude chyba. Upozornujem, nekupval som ziadne ramky, nepridaval ziadnu novu mys, stale mam ten isty notebook ako pred rokom, len mi to zacalo robit az teraz. Vela zdaru chlapy pri rieseni

Jsi si jisty, ze to bylo mysi? To se mi vazne nechce verit.

Skutečně to může být myší. Pokoušel jsem se v práci rozchodit World of Tanks, bez spěchu. DirectX mi hazelo právě takovou hlášku, když jsem chtěl necha zkontrolovat i DirectInput zařízení. Po přečtení příspěvku, že by to mohla dělat myš jsem tu svoji odpojil (taky Genius -Ergo T355 Laser) a pichnul tam jinou. A ejhle Directy už žádnou chybu nehlásí a World of Tanks už taky fičí. Zajímavé.

Tento problém zmińuje více lidí, také jsem sháněla informace a po dlouhé anabázi hledání jsem svůj problém vyřešila. nejdříve jsem se zaměřila na otázku jestli nemám v PC viry, nebo jejich zbytky. asi týden jsem testovala počítač různými prostředky. I když mi AVG vychytalo, už v reálném čase hodně potvor, přesto jsem tam našla přez online skenery další. Byl to OneCare od Windows a potom ještě Smart security také něco. Malware bytes našlo a odstranilo zbytky. Potom mě čekaly různé opravy a nakonec problém s průzkumníkem Windows a pamětí. Nemohla jsem si vrátit stav do bodu obnovy, protože OneCare mi vyčistil počítač tak důkladně, že jsem tam měla zálohy jen pár dní zpět a to by mi nepomohlo. Nakonec mi pomohlo přeinstalovat poslední verzi Net Framework. Nechci vás tady obtěžovat, tím, jak já laik jsem na to přišla, ale bylo to třídenní pátrání a klaplo mi to. Měla jsem v záloze složitější operaci, ale nechtělo se mi do toho, tak jsem ráda. Třeba vám to pomůže.

Mě to dělá s grafickou kartou ATI v AGP slotu a jen u Counter-Strike 1.6 :( to je smula...

Nejsi sam

Cau mam windows xp sp2 a začal mi z ničeho nic blbout steam proste kliknu na cs 1.6 a buť se oběví že nelze zapnou v režimu openGL a že to bude spuštěno v sovtware a nebo se objeví zminovaná hláška .jsem už z toho na nervi pls poratemi vsechno krom win jsem preinstaloval cs,steam,drivery,directy, nebo mi pls sem dejte alespon nejakej navod jak mam opravit ty win.dikes

co mas pls za atinu

Čau máš pravdu NetFramework !

cau mam 12 reinstalace nepomohla jen sem potom jednou vymněnil ramky se segrinym complem a jelo to jenom se mne neco stalo s win... mne i segre to jelo ale ja jsem si to dal do opravny a zase to bylo v prde..

Mě se to samé stávalo u Aionu a bylo to tím že jsem měl zároveň zapnutý QIP(ICQ client),jakmile sem ho vypl šlo to pustit normálně, takže je možný že vám to může dělat některý prográmek. Good Luck

Zdravím mě kamoš řekl že je to kvůli hrám a spouštěčům nějak( asi virem ) se poškodí a počítač je nezvládne opravit. Řešení zase nainstalovat Windows.

Zdravim,měl jsem taky tento problém,sice jen asi tři dny ale vytáčelo mě to,pak jsem udělal obnovení systému a zmizelo to,a zatim to funguje

Mám tento samý problém